Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt
Šį savaitgalį vykusi sukrečianti istorija apie atrastas nelegalias šunų „daugyklas“, ko gero, nepaliko nei vieno abejingo. Šiais laikais, kai laikome savo keturkojus draugus savo šeimos nariais, tampa vis sunkiau įsivaizduoti, kaip galima žiauriai elgtis su protingais gyvūnais.
Iki šiol didžiausias dėmesys buvo skiriamas valkataujantiems ir benamiams gyvūnams. Čia didelį vaidmenį atlieka gyvūnų globos organizacijos, policija ir Savivaldybė. Neabejingi žmonės pastebėję valkataujančius, blogai besijaučiančius gyvūnus noriai praneša gyvūnų globos organizacijoms, Marijampolės savivaldybės administracijos specialistams ar bendruoju pagalbos numeriu 112. Šuneliai sugaudomi, atvežami į VšĮ ,,Mindraja" patalpas, gydomi ir jiems ieškomi šeimininkai – visas su tuo susijusias išlaidas VšĮ „Mindrajai“ apmoka Marijampolės savivaldybės administracija.
„Tačiau egzistuoja ir kita problema. Tai nelegalios veisyklos, kurias net sunku pavadinti veisyklomis, greičiau – „daugyklomis“. Taip pat, kai kurie žmonės augina gyvūnus, tačiau negeba jais rūpintis, ir jų gyvenimo sąlygos, gyvūnų mylėtojų akimis, yra tiesiog siaubingos“, – kalba Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas Karolis Dvylys.
Pasak Karolio Dvylio, čia patį svarbiausią vaidmenį atlieka neabejingi žmonės, kurie apie vargstančius gyvūnus praneša policijai. Štai nuo šios akimirkos, pagrindiniu sklandaus tolimesnio gyvūnų gelbėjimo sėkmės raktu tampa geras tarpinstitucinis bendradarbiavimas.
Aptarti egzistuojančias problemas, pagrindinius trūkumus institucijų sklandžiam nuolatiniam darbui šiandien buvo sušauktas Marijampolės savivaldybės Aplinkos ir kaimo reikalų komiteto neeilinis posėdis, kuriame dalyvavo komiteto nariai, Savivaldybės meras, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Marijampolės departamento vadovas ir policijos atstovai.
Analizuodami konkretų gyvūnų gerovės pažeidimo atvejį Surgučių kaime, Marijampolės savivaldybėje, visi pripažįsta, kad neabejingi gyvūnų kančioms žmonės yra didžiulė jėga ir tokios iniciatyvos, kai nepraeinama pro šalį yra sveikintinos. Tačiau tokiose neeilinėje situacijose, susivienijus žmonėms, norintiems išgelbėti gyvūnus ir užplūdus emocijoms, kartais ima ir pasimiršta, kad egzistuoja tam tikros procedūros, kurių derėtų laikytis jei norime, kad gyvūnai tikrai būtų išgelbėti ir saugūs.
Primename, kad pastebėjus ar įtarus, kad galimai esama gyvūnų gerovės pažeidimų, pamačius kenčiančius, ligotai atrodančius keturkojus pirmiausiai reikia skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112. Nesvarbu kuriuo paros metu, atsakingi pareigūnai susisieks su VMVT inspektoriais, kurie įvertins situaciją. Nustačius, kad gyvūnai negali likti ten kur buvo auginti, jie bus paimti į VšĮ „Mindrajos“, su kuria Marijampolės savivaldybė yra pasirašiusi tokio pobūdžio sutartį, turimas saugias patalpas. Gyvūnai bus apžiūrėti ir jei reikia gydomi, o savo ruožtu VMVT pradės konfiskacijos iš netinkamai gyvūnus auginusių šeimininkų procesą. Šis procesas vyks gyvūnams jau esant saugiems ir bus išvengta atvejų, kai dėl vienokių ar kitokių procedūrinių pažeidimų gyvūnai gali būti grąžinti į ten, iš kur buvo gelbėjami.
Aiškėja, kad VMVT Marijampolės departamentas pranešimų apie gyvūnų gerovės pažeidimus gauna labai retai, todėl ypač svarbu, kad vis daugiau žmonių nepraeitų pro šalį matydami kenčiančius gyvūnus. Ir nors per dešimtmečius požiūris į gyvūnus tikrai labai pasikeitė, tačiau vis tiek yra žmonių, kuriems keturkojai yra ne šeimos nariai, o tiesiog tartum koks negyvas kiemo daiktas. Ir galbūt tiesa, kad griežtinamos baudos už gyvūnų nepriežiūrą, jų žalojimą – gali pakeisti tokių žmonių elgesį arba tiesiog padėti suprasti, kad jeigu nemokama elgtis su gyvūnais – jiems nederėtų jų auginti.
Jeigu planuojate įsigyti keturkojį šeimos narį ir norite veislinio draugo, atsakingai rinkitės veislyną, domėkitės, kaip ten auginami šunys ar katės, o jeigu veislė jums nėra svarbu – ištikimiausią ir amžinai dėkingą draugą rasite gyvūnų prieglaudose.