PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Liepos 14 d. 09:05

Apklausa: šalies gyvenimo kryptis į gerąją pusę

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


91259

Naujausios visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad šalies gyvenimas keičiasi nedaug. Lyginant su praėjusiu mėnesiu, birželį 1 proc. daugiau respondentų manė, kad reikalai iš esmės krypsta į gerąją pusę – 51 proc. Užtat lyginant su gyventojų atsakymais prieš metus, nuo 2018 m. birželio pastebinčių padėties gerėjimą padaugėjo 11 procentinių punktų (tada 40 proc. manė, kad padėtis šalyje gerėja ir 59 proc. nurodė, kad ji blogėja).

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ birželio 14-28 dienomis atliktos apklausos duomenimis, didesni optimistai yra respondentai iki 30 metų (59 proc. iš jų mano, kad reikalai gerėja) bei 30 – 49 metų žmonės (55 proc.), didmiesčių gyventojai (57 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (58 proc.) bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį - per 1200 eurų (57 proc.), specialistai ir tarnautojai (57 proc.), besimokantis jaunimas (67 proc.) bei vadovai (70 proc.), dirbantys valstybiniame sektoriuje (66 proc.) ir centristinių pažiūrų gyventojai (57 proc.).

Dabartine padėtimi šalyje kiek daugiau yra nepatenkinti vyrai, vyresni nei 50 metų žmonės, gyvenantys kaime, respondentai su viduriniu ar žemesniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 700 eurų), pensininkai, darbininkai ir ūkininkai, rusų ir lenkų tautybių gyventojai, dešiniųjų pažiūrų žmonės.

Tyrimas parodė, kad didesni optimistai šiuo metu yra Liberalų sąjūdžio (71 proc. nurodė, kad reikalai šalyje gerėja), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (58 proc.), Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (56 proc.) bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (55 proc.) rinkėjai, o nepatenkinti situacija šalyje yra daugiau Darbo partijos (56 proc. nurodė, kad reikalai Lietuvoje blogėja) ir LSDP (51 proc.) rinkėjai.

Pažymėtina, kad į pastaruosius rinkimus gegužės 26 d. atėjo daugiau optimistiškai nusiteikusių šalies gyventojai (58 proc. iš jų mano, kad reikalai šalyje gerėja, ir 40 proc. atsakė, kad blogėja), o neatėję į šiuos rinkimus situaciją Lietuvoje vertina daugiau pesimistiškai (37 proc. nurodė, kad reikalai gerėja, o 61 proc. mano, kad blogėja).

Tyrimo metu apklaustas 1021 Lietuvos gyventojas (nuo 18 metų ir vyresni), apklausa vyko 113 atrankos taškų. Apklaustųjų sudėtis atitinka 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3 proc.