PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Liepos 13 d. 14:34

Apeliacinis teismas: buvusiam Šiaulių ligoninės vadovui atimta teisė trejus metus eiti vadovaujamas pareigas

Šiauliai

Alfa.lt nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


45115

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija atmetė buvusio Respublikinės Šiaulių ligoninės generalinio direktoriaus Petro Simavičiaus skundą, kuriuo prašoma jį išteisinti.

Teisėjų kolegija buvusiam direktoriui už 50 eurų kyšio paėmimą skyrė baudžiamojo poveikio priemonę - atėmė teisę trejus metus dirbti vadovaujamą darbą valstybės ar savivaldybių institucijose, įstaigose ar įmonėse. Taip pat jam skyrė 75 MGL baudą (2 824,5 Eur), kurią jis turi sumokėti per šešis mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.

Taip Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė Šiaulių apygardos teismo 2018 m. kovo 7 d. nuosprendį, kuriuo P. Simavičius buvo pripažintas kaltu ir nuteistas tik pinigine bauda.

Pirmosios instancijos teismas pripažino, kad P. Simavičius priėmė kyšį už tai, kad į jį besikreipusiam asmeniui būtų išduotas trijų dienų nedarbingumo pažymėjimas, nefiksuojant ir kaip nedarbingumo priežasties nenurodant alkoholio vartojimo.

Tačiau teisėjų kolegija konstatuoja, kad tokia pirmosios instancijos teismo išvada neatitinka byloje esančių įrodymų ir suformuotos teismų praktikos. Teisėjų kolegija pripažįsta, kad P. Simavičius priėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus, tai yra už tai, kad į jį besikreipusiam asmeniui būtų atliktas sveikatos patikrinimas išduodant nedarbingumo pažymėjimą. Iš liudytojų parodymų ir baudžiamojoje byloje ištirtų įrodymų nustatyta, kad į ligoninę atvykusiam vyriškiui skubi medicinos pagalba buvo reikalinga.

„Petras Simavičius pripažįstamas kaltu dėl to, kad (...) būdamas ligoninės generaliniu direktoriumi, nurodė jam pavaldžiai darbuotojai išduoti pacientui trijų dienų nedarbingumo pažymėjimą, atlikti kraujo tyrimus ir surašyti reikiamus dokumentus. Vykdydama nurodymą, medikė tą pačią dieną ligoninės patalpose užpildė asmens ambulatorinio gydymo apskaitos kortelę, paciento apžiūros protokolą, atliko kraujo tyrimus, nustatė sveikatos būklės sutrikimą ir išdavė nedarbingumo pažymėjimą“, - rašoma teismo nuosprendyje.

Teisėjų kolegijos vertinimu, P. Simavičiui bausmė paskirta įvertinus visas bausmei skirti reikšmingas aplinkybes.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis gali būti skundžiamas kasacine tvarka Aukščiausiajam Teismui.

Ši baudžiamoji byla dėl kyšio priėmimo atskirta iš atliekamo didelės apimties ikiteisminio tyrimo dėl piktnaudžiavimo, kyšininkavimo ir kitų nusikaltimų, pasisavinant ligoninės lėšas, neskaidriai vykdant viešuosius pirkimus ir atliekant kitus neteisėtus veiksmus.

Tyrimą dėl galimos korupcijos Šiaulių ligoninėje Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai pradėjo 2015 metais.

Įtariama, kad vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė yra per šimtus tūkstančių eurų, buvo siekiama, kad juos laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės, o už tai iš šių įmonių vadovų buvo reikalaujami ir priimami kyšiai. Taip pat tiriamos aplinkybės, susijusios su ligoninės lėšomis įsigytais ir galimai pasisavintais įvairiais brangiais daiktais bei kitos ligoninės lėšų pasisavinimo schemos.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga iš Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriaus pareigų P. Simavičių atleido kovo 1 dieną. Nuo pareigų jis buvo nušalintas dar 2015 metų pabaigoje.

Portalo lrytas.lt duomenimis, P. Simavičius ligoninėje po atleidimo vėl įdarbintas kaip gydytojas ginekologas.

Ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė BNS teigė, kad pastaroji naujiena ministeriją nemaloniai nustebino ir žadama domėtis, ar P. Simavičiaus priėmimas į naujas pareigas vyko pagal procedūras. Anot jos, paklausta dabartinio laikinojo ligoninės vadovo ministerija prieš kurį laiką buvo išsakiusi poziciją, kad spręsti dėl darbuotojų įdarbinimo yra įstaigos vadovo atsakomybė, bet ministerijos vadovybė tokios idėjos dėl buvusio vadovo P. Simavičiaus įdarbinimo nepalaiko.

„Dabartinio įstaigos vadovo sprendimas įdarbinti šį žmogų yra keistokas, žinant, jog SAM išsakė kritišką nuomonę ir paaiškino, kad pritarimo nebus. (...) SAM atsakingi specialistai pasidomės plačiau šiuo klausimu, pavyzdžiui, ar įdarbinant buvo reikalingas konkursas, ar jis vyko“, – sakė patarėja.

ELTOS ir BNS informacija