PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Rugsėjo 14 d. 10:00

Antroji miesto šventės diena

Utena

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


98988

Kodiniu pavadinimu „Gerų minčių diena“ renginiais miesto viešose erdvėse nelepino. Kūrybiniai susitikimai su Utenos kolegija prasidėjo kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“.


Foto galerija:

5d7c005d003bd.jpg
5d7c00a6f3583.jpg
5d7c00cb6eda4.jpg

Konferencijų salėje, kurios sienas puošė Emos Trapikienės siuvinių paroda, prasidėjo pleneru „Ketvirtoji pramonės revoliucija keičia pasaulį“, nagrinėjanti žmogaus ir techninės pažangos santykį, robotizacijos ateitį. Robotų kiekiu tūkstančiui darbuotojų lenkiame tik kaimynus latvius. Robotų diegimas nereiškia, kad atsisakoma žmogaus, technika tik palengvina žmonių darbą. Diskusijos dalyviai supažindino su robotų panaudojimo galimybėmis, kad tam reikalingi platesnių kompetencijų specialistai. Beje, pademonstruoti atsivežtą robotuką ne itin pavyko – ant slidžios dangos pusiausvyrą išlaikyti buvo sunku.

Plenero metu išsakytos minties, kad Lietuvoje, o gal net Utenoje buvo bandymas užregistruoti santuoką virtualioje erdvėje nepasitvirtino. Aukštakalnio progimnazijos mokiniai pristatė kolektyvinius darbus: pieštus įvairių paskirčių ir išvaizdos robotukus.

Veikiai veiksmas persikėlė į erdvę prie Kultūros cento. Reiklūs žiūrovai ir gana tolerantiška komisija(vis tik miesto šventė) vertino tarptautiniam renginiui „Laikas ir materija“ Latvijos ir Utenos dizainerių sukurtus drabužių modelius.

Tuo metu Kultūros centro salėje mūsuose retokai matomomis jūreiviškomis uniformomis pasirėdę naujausio Lietuvos Karinių jūrų pajėgų laivo P15 „Sėlis“ kapitonas su įgula ruošėsi pristatymui „Lietuva – jūrinė valstybė“ Kas metai šio laivo įgulos dalis atvyksta į Utenos šventes ir pas krikštamotę Robertą Macelienę. Laivo kapitonas papasakojo apie laivo paskirtį, Lietuvą kaip jūrinę valstybę, atsakinėjo į moksleivių klausimus.

Kultūros centre vykusioje spaudos konferencijoje dalyvavę tolimo Kinijos Šandongo provincijos, neretai vadinamo Čilu pagal čia kažkada gyvavusias Lu ir Či valstybėles, sostinės Dzinano pasiuntiniai ir Utenos savivaldybės meras Alvydas Katinas trumpai pristatė bendradarbiavimo perspektyvas. Dzingas didelis miestas, gyventojų skaičiumi mažiausiai 4 kartus lenkiantis Lietuvą, su išvystytais tiksliosios pramonės ir skaitmeninių technologijų, medicinos prietaisų ir vaistų gamybos, metalo apdirbimo ir statybų sektoriais.

Impulsą pasirašyti bendradarbiavimo sutartį davė Ina Marčiulionytė, Tauragnuose gimusi diplomatė, nuo 2015 metų Lietuvos ambasadorė Kinijoje.

KC dailės galerijoje Marianos Veriovkinos fondo parodos „Iš Vyžuonėlių dvaro“ atidaryme pristatyta knyga „Utena Veriovkinų laikais“ ir Senosios turgaus aikštės molinė instaliacija. Namukai pagaminti autentiškos išvaizdos pagal išlikusias tuometines fotografijas. Turgaus aikštėje, Leizerio Simanavičiaus name, gyveno Borucho Laco, mums žinomo kaip Bernardas Launas, Nobelio taikos premijos laureato ir defibriliatoriaus išradėjo šeima. Meno mokyklos Dailės skyriaus mokiniai kartu su dėstytoju Giedriumi Mazuru molyje atkūrė tuo laiku buvusią aikštės panoramą.

Prieš dieną Seimo antrų rūmų galerijoje buvo atidarytas Meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių baigiamųjų darbų paroda, o dėstytojai kraštotyros muziejaus lankytojus supažindino su savo tapybos ir keramikos darbais.

Šventinė diena baigėsi iškiliu koncertu. Visai nesenai į Dievo apvaizdos bažnyčią kvietęs vargonų koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“ didingo vargonų gaudesio estafetę perdavė Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje „Dedikacija Juozui Naujaliui“ prasidėjusiam „Aukštaitijos vargonų muzikos festivaliui‘. Koncertavo Ąžuolų klubo vyrų choras (vad. Povilas Gylys), Renata Marcinkutė – Lesieur (vargonai), Virginija Kochanskytė (aktorė), septintojo Juozo Naujalio jaunųjų vargonininkų konkurso laureatai, Utenos Muzikos mokyklos mokiniai Jorūnas Janaudis ir Tomas Babelis (mokytoja Zita Lukošiūnienė).