Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
M.Paulikienė ir A.Raupelytė. Vytauto Dranginio nuotr. (LTOK)
EtapliusŠaltinis: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas
Irklavimas
11.10 val. Dovilė Rimkutė ir Donata Karalienė (porinė dvivietė, paguodos varžybos)
11.30 val. Ieva Adomavičiūtė ir Kamilė Kralikaitė (pavienė dvivietė, atranka)
12:10 val. Dovydas Stankūnas ir Domantas Stankūnas (pavienė dvivietė, atranka)
Pavienes dvivietes valtis irkluojančioms įguloms sekmadienio startai bus olimpinis debiutas. O porinės dvivietės ekipažas D.Rimkutė ir D.Karalienė grįš į Vere prie Marnos esantį nacionalinį olimpinį irklavimo ir buriavimo sporto centrą ir sieks iškovoti vieną iš trijų likusių bilietų į pusfinalį paguodos varžybose.
Europos vicečempionių laukia tokia pati užduotis, kokios nepavyko įgyvendinti šiandien vykusioje atrankoje – būti tarp trijų greičiausiųjų. Šįkart lietuvių varžovės bus Nyderlandų, Norvegijos ir Italijos irkluotojos.
„Olimpinėse žaidynėse startuoja trylika stipriausių pasaulio įgulų. Silpnų čia nėra. Reikia kovoti,“ – po atrankos teigė D.Karalienė. Porininkei antrino ir D.Rimkutė: „Reikia tiesiog susikaupti. Jaudulio didelio nėra, priešininkės tos pačios, kaip visada. Tik esame išsimušusios iš ritmo, bet dar turime galimybę į jį sugrįžti. Rankų tikrai nenuleidžiame.“
Po trylika stipriausių pasaulio įgulų lenktyniaus ir pavienių dviviečių valčių varžybose.
Šioje valčių klasėje Lietuvai bilietą į Paryžiaus žaidynes iškovojusios I.Adomavičiūtė ir K.Kralikaitė pirmajame atrankos plaukime lenktyniaus su Danijos, Naujosios Zelandijos, Nyderlandų ir JAV įgulomis. Trys greičiausios pateks į pusfinalį, kitoms teks kovoti paguodos varžybose.
Dvyniai Dovydas ir Domantas Stankūnai atrankoje rungsis su rumunais, italais ir kroatais.
Šie broliai paskutiniai iš penkių Lietuvos įgulų iškovojo kelialapį į Paryžiaus žaidynes, lemiamoje olimpinėje atrankoje Liucernoje gegužę užėmę antrąją vietą.
„Prireikė nemažai metų, kol įgyvendinome savo svajonę. Pirmaisiais metais mums irklavimas buvo vaikų sportas: su pirmuoju treneriu kartu ir pairkluodavome, ir pažaisdavome įvairius žaidimus. Pasiekus neblogą lygį, kai gerai sekėsi irkluoti, būdami aštuoniolikmečiai pradėjome galvoti apie olimpines žaidynes. Pastaruosius penkerius metus siekėme šito tikslo ir šiemet jį įgyvendinome“, – LTOK žurnalui „Olimpinė panorama“ sakė Domantas.
Anot brolių, į Paryžių jie atvyko ne turistauti: „Visų sportininkų tikslas yra olimpiniai medaliai, apie juos niekas nedraudžia galvoti ir mums. Bandysime eiti galo.“
Šeštadienį tiesioginius kelialapius į ketvirtfinalį iškovojo abu Lietuvos vienvietininkai – Viktorija Senkutė ir Giedrius Bieliauskas.
Sekmadienį startuos trys Lietuvos įgulos. Vytauto Dranginio, Alfredo Pliadžio ir LTOK nuotr.
Plaukimas
12.07 val. Danas Rapšys (200 m laisvuoju stiliumi, atranka)
12.36 val. Rūta Meilutytė (100 m krūtine, atranka)
12.39 val. Kotryna Teterevkova (100 m krūtine, atranka)
21.46 val. Danas Rapšys (200 m laisvuoju stiliumi, pusfinalis – jei pateks)
22.10 val. Rūta Meilutytė, Kotryna Teterevkova (100 m krūtine, pusfinalis – jei pateks)
Praleidusi Tokijo žaidynes, į olimpinius vandenis grįžta jauniausia visų laikų Lietuvos olimpinė čempionė Rūta Meilutytė, auksą 100 m krūtine distancijoje iškovojusi dar 2012 m. Londone, būdama vos 15 metų.
Tai bus jau trečiosios jos karjeroje olimpinės žaidynės – 2016 m. Rio de Žaneire kaunietė šioje distancijoje buvo septinta. Tačiau vėliau R.Meilutytė karjeroje padarė net penkerių metų pertrauką, po kurio sėkmingai grįžo į tarptautines varžybas ir jose skina titulus.
Praėjusiais metais ji tapo 100 m krūtine rungties pasaulio čempione, o šiemet iškovojo auksą neolimpinėje 50 m distancijoje. Tačiau, anot sportininkės, didžiausias jos pasiekimas šiame gyvenimo etape – vidinė ramybė. „Mano didžiausias pasiekimas yra jaustis ramiai ir be titulų bei pergalių. Tai yra susikaupimo reikalaujantis darbas. Savo koncentraciją ir dėmesį ugdau labai įvairiais būdais – nuo meditacijų ir terapijos iki emocijų paleidimo. Tam skiriu daug dėmesio“, – prisipažino plaukikė, vadinama viena Paryžiaus žaidynių favoričių.
Antrose karjeroje olimpinėse žaidynėse startuos Kotryna Teterevkova, prieš trejus metus 100 m krūtine rungtyje finišavusi keturiolikta. Paryžiuje jos dar laukia startas 200 m distancijoje.
Nantero „Paris La Defense“ universalioje arenoje įrengtame laikiname baseine, kurio tribūnose telpa 15 tūkst. žiūrovų, antrą dieną iš eilės lenktyniaus Danas Rapšys.
Šeštadienį 400 m laisvuoju stiliumi atrankoje dešimtąją vietą užėmęs ir į finalą nepatekęs atletas šįkart varžysis pagrindinėje savo rungtyje – 200 m laisvuoju stiliumi. Joje panevėžietis šiemet tapo pasaulio vicečempionu, o Tokijo žaidynėse užėmė aštuntąją vietą.
Buriavimas
13.33 val. Rytis Jasiūnas („iQFoil“ burlentės, 1-4 lenktynės)
Olimpines kovas Marselyje pradeda vienas Lietuvos rinktinės vėliavnešių penktadienį Paryžiuje vykusiame žaidynių atidaryme.
Pirmą kartą olimpiečio duonos ragaujantis R.Jasiūnas startuos į olimpinę programą tik šiose žaidynėse įtrauktos burlenčių klasės „įQFoil“ varžybose, kurių dalyviai finišo link skrieja ant povandeninio sparno.
Po atidarymo iškilmių R.Jasiūnas ir vėliau žaidynėse startuosianti „ILCA6“ jachtų klasės buriuotoja Viktorija Andrulytė pernakvojo Paryžiaus olimpiniame kaimelyje ir į Marselį, kur vyks olimpinė regata, grįžo šeštadienį.
„Džiaugiuosi grįžęs į Marselį. Paryžiuje šurmulio ir neįprastumo yra daug daugiau, nei čia. Marselyje atmosfera kaip įprastose aukšto lygio buriavimo varžybose, pavyzdžiui, pasaulio čempionate. Tik su šiek tiek daugiau apsaugos, daugiau apribojimų. Grįžęs į Marselį jaučiuosi daug ramesnis. Iškart pasikeitė jausmas nuo to, kad aš dalyvauju olimpinėse žaidynėse, iki to, kad tai yra dar vienos varžybos, kuriose reikia parodyti tai, ką geriausiai sugebu. O ruoštis varžyboms ir jose dalyvauti moku“, - prisipažino olimpinių žaidynių debiutantas.
Pirmą varžybų dieną prognozuojamas silpnas vėjas lietuviui nebuvo staigmena. „Nuo paskutinių ikiolimpinių varžybų iš esmės tam ir ruošiausi. Norėčiau, kad būtų vidutinio stiprumo vėjas, lygus vanduo“, - tikino atletas. Jis rengdamasis žaidynėms atsikratė apie 5 kg kūno svorio ir tai gali padėti pučiant silpnesniam vėjui.
Iš viso „įQFoil“ burlenčių klasėje rungsis 24 sportininkai. Per pirmas penkias varžybų dienas numatyta 19 lenktynių.
Po jų pirmąją vietą bendroje rikiuotėje užėmęs sportininkas pateks tiesiai į finalą, antrąją ir trečiąją pozicijas iškovoję atletai – į pusfinalį, o dar septyni – į ketvirtfinalį. Medalių laimėtojai paaiškės rugpjūčio 2 d.
Paplūdimio tinklinis
16:00 val. Monika Paulikienė ir Ainė Raupelytė – Katja Staam ir Raisa Schoon (E grupė)
Akistata su Nyderlandų atstovėmis pirmą šalies tinklinio istorijoje žygį pradės Lietuvos pora, sugebėjusi tik savo ir rėmėjų jėgomis, be valstybės pagalbos, prasibrauti į labiausiai prestižinį sporto renginį pasaulyje.
Anot A.Raupelytės, pirmos varžovės laikomos E grupės, kurioje dar rungtyniauja Brazilijos ir Japonijos duetai, favoritėmis. Tačiau praėjusių metų Europos čempionate lietuvės 2:1 palaužė šią Nyderlandų porą. „Tad ir čia viskas įmanoma“, - ryžto nestokoja Lietuvos tinklininkė.
M.Paulikienės teigimu, olandės turėtų jausti didesnį spaudimą, nes iš jų tikimasi daug: „O mes viską pasiekėme savo jėgomis kartu su treneriu ir rėmėjais. Eisime daryti į aikštę tai, ką mokame. Be jokio spaudimo. Svarbu pačioms savo galvose susitvarkyti mintis.“
Iš viso olimpinėse moterų paplūdimio tinklinio varžybose varžysis 24 komandos. Pirmajame etape jos suskirstytos į šešias grupes po keturias ekipas. Šeši grupių nugalėtojais tapę duetai, šešios antrąsias vietas užėmusios komandos ir dvi geriausios trečiąsias vietas iškovojusios poros pateks tiesiai į aštuntfinalį. Likusios keturios trečiąsias vietas užėmusios komandos žais papildomas atkrintamąsias dėl likusių dviejų vietų aštuntfinalyje. Vėliau vyks ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo etapai.
Paplūdimio tinklinio varžybos vyksta Eifelio bokšto papėdėje įrengtoje arenoje. „Tai be konkurencijos įspūdingiausia vieta, kurioje esame žaidusios. Taip mano ir kitos komandos“, - įsitikinusios lietuvės.