PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2019 m. Lapkričio 6 d. 14:53

Antanas Sireika apie pasiūlymą tapti rinktinės treneriu: „Malonu, kad neužmiršo“ (vaizdo įrašas)

Šiauliai

A. Sireika. Etaplius.lt nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


105776

Prieš šešiolika metų kartu su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine Europos čempionate auksą iškovojęs šiaulietis Antanas Sireika neneigia galintis sutikti vėl užimti vyriausiojo trenerio postą, jei tik sulauktų oficialaus pasiūlymo iš Lietuvos krepšinio federacijos. Lietuvos krepšinio lygoje rungtyniaujančios Šiaulių „Šiauliai“ komandos strategas patvirtino sulaukęs neoficialaus kvietimo, tačiau sako esąs tik vienas iš kandidatų. Kam oficialiai pasiūlyti atsakingą postą gali nuspręsti tik pati federacija. Vis dėlto, žinomas treneris teigia suprantantis tokio posto reikšmę ir atsakomybę, mat rinktinei keliamas uždavinys – patekti ir kovoti kitais metais vyksiančioje olimpiadoje.

Paklaustas, kaip vertina tai, jog yra realus kandidatas užimti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiojo trenerio postą, šiuo metu vietos „Šiaulių“ klubui vadovaujantis Antanas Sireika pabrėžė, jog ir yra tik kandidatas:

„Aš dirbu savo darbą, dirbu treneriu 41 metus ir kvietimas į rinktinę yra toks kaip paskatinimas ir pagyrimas. Tai man malonu, kad neužmiršo, tačiau noriu pasakyti, kad yra tik federacijos pasiūlymas. Aš prezidentui Vydui Gedvilui pasakiau, kad gerai, siūlykit, bet čia nei oficialus sutikimas, nei oficialus pasiūlymas. Čia yra vienas balsas ir krepšinio federacijos valdybos. Tai tiek. Jūs mane per anksti kalbinate, kaip rinktinės trenerį. Čia yra tik pasiūlymas būti juo ir aš pasakiau – gerai, siūlykite“, – žurnalistams komentavo A. Sireika.

Paklaustas ar priimtų pasiūlymą iš federacijos, jei jis taptų oficialus, 2003 metais rinktinę į Europos vyrų krepšinio čempionato viršūnę atvedęs treneris to neneigė:

„Aš manau. Kiek dabar kalbėjome ir su Vidu, ir su LKL prezidentu, dabar tokia situacija, kad suprantame, jog Eurolygos treneriai negali ateiti. Dabar paskirti kažkokį net kaip kalbėjo užsienietį ar iš mažai žinomų asistentų – aš nieko prieš. Galbūt bus pasiūlyta. Bet man krepšinis ar mano, ar Šiaulių, ar Lietuvos, man jis yra mano gyvenimas. Tai aš negaliu būti abejingas ir sakyti, kad man neįdomu, net kaip rinktinė žais. Aš suprantu, kad čia yra ne tik kad karšta kėdė. Čia tiesiog lipi ant laužo dar neužkurto. Bet toks mano gyvenimas. Aš esu daug ko matęs, mano oda kaip tik sustorėjo. Aš turiu ramybės ir negalvoju, kas bus jeigu taip bus. Kiekvienas darbas kiekvienoje vietoje: politikoje, versle ar dar kažkur – tu dabar esi pakilime, bet gali greitai sudegt“, – atsakė žinomas krepšinio specialistas.

Socialinėje erdvėje pasirodančius tiek teigiamus, tiek neigiamus komentarus apie save Antanas Sireika sako nesureikšminantis:

„Tegu kalba žmonės ką nori. Aš galiu pasakyti apie savo filosofiją. Aš niekada nesiremiu ir nesakau, kad turiu daug patirties ar dar kažką. Patirtis man yra pagrindas po kojomis, bet ji nėra dabartinio darbo esmė. Aš suprantu, kad kiekvieną dieną turi dirbti kitaip, nei dirbai vakar. Ir kad tu buvai geras ar kažką pasiekei – čia neturi jokios įtakos. Dabar reikia žaisti šiuolaikišką krepšinį, dabar kiekvieną kartą ieškai naujovių ir man kolegos sako – treneri, jūs čia duodate tokių daykų, kur dar niekas niekur nematė. Tai man suteikia džiaugsmo, kad aš galiu savo profesijoje kurti, kažką daryti. Kai bus tas, bus matyti, kai duos savo rezultatus. Bet praeitis ar ne praeitis – aš visus taip mokau ir galvoju, kad ir pats taip stengiuosi daryti, kad negyventi praeitimi. Dabar tu turi daryti“, – sakė A. Sireika.

Jungtinės Amerikos valstijos ir Lietuva yra dvi šalys, kurių vyrų krepšinio rinktinių dalyvavimas olimpiadoje nėra nutrūkęs nuo pat 1992 metais. Iki Tokijo olimpiados situacija gali pasikeisti, todėl patekimas į jas yra labai svarbus. Treneris sako suprantis to kainą. Dar painesnė situacija buvo jam vadovaujant Lietuvos rinktinei 2003 metais:

„Keturios komandos tik papuolė į olimpiadą. Ir kada nepapuolė graikai, tai trys beliko. Reikėjo iškovoti medalius tuos Stokholme, kad papulti į Atėnų olimpiadą. Tokia buvo susiklosčiusi situacija. Ir pavyzdžiui, kai žaidėm mes su serbais, kai skirtumas buvo sumažėjęs iki trijų taškų. Ką tada reikėjo galvoti? Tu pralaimi šitas varžybas, nepapuoli į ketvertą ir nepapuoli į olimpiadą. Bet ne apie tai reikia galvoti. Reikia galvoti apie gerus dalykus“, – šypsojosi žinomas krepšinio strategas.