PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2023 m. Rugsėjo 21 d. 08:36

Amerikiečiai, po pasaulį keliaujantys tik su kuprine ir ribotu biudžetu, neaplenkė Vilniaus

Vilnius

Asmeninio archyvo nuotr.

Karolina BandzaitėŠaltinis: Etaplius.LT


278571

Amerikiečiai Benas ir Heilė prieš metus susikrovė kuprines, išpardavė turtą ir leidosi į kelionę aplink pasaulį. Vienu įsimintiniausių kelionės taškų tapo Lietuvos sostinė – Vilnius.

Šiandien pora dirba nuotoliniu būdu ir savo nuotykiais bei patarimais dalinasi TikTok platformoje, pritraukdami tūkstančius peržiūrų. Savo vaizdo įrašuose Benas ir Heilė ragauja tradicinius įvairių šalių patiekalus, dalyvauja kultūriniuose renginiuose ir pristato įdomiausius pasaulio kampelius, taip skatindami savo žiūrovus atrasti mažiau žinomus kraštus.

Kas jus paskatino pasirinkti Vilnių kaip savo kelionės tikslą?

Mums patinka tyrinėti vietas, kurios yra rečiau lankomos, o ne populiariausios turistinės vietos. Nors yra daug nuostabių vietų pasaulyje, žmonės pasirenka keliauti į tuos pačius keliautojų perpildytus taškus, kurie dažnai būna brangūs ir neįsimintini. Mums daug maloniau tyrinėti nepastebėtas vietas ir dalytis savo patirtimis su kitais, norime skatinti tuos, kurie bijo išeiti iš savo komforto zonos, aplankyti ir kitus kraštus. Prieš pasirinkdami kelionės tikslą sužinojome, kad Vilnius turi vieną didžiausių ir geriausiai išsilaikiusių viduramžių senamiesčių Europoje, kuris taip pat mus sudomino.

Kokie buvo jūsų pirmieji įspūdžiai atvykus į Lietuvos sostinę?

Vilniaus senamiestis atrodė kaip miestas iš pasakų knygos. Labai greitai įsimylėjome žavingo viduramžių stiliaus miestelio susiliejimą su stebinančia hipsteriška atmosfera.

Ką labiausiai prisimenate iš kelionės?

Lietuvišką maistą, viskas, ką valgėme, buvo be galo skanu. Taip pat apsilankymas Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje mus labai nustebino, tai buvo viena iš įsimintiniausių kelionės akimirkų. Muziejus šiek tiek sujautrino, tačiau tai buvo puiki galimybė giliau susipažinti su Lietuvos istorija.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte kelionės metu? Ar buvo jaučiamas kalbos barjeras bendraujant su vietiniais gyventojais?

Nesusidūrėme su jokiais iššūkiais. Lengvai susigaudėme Vilniuje ir nors nemokame lietuvių kalbos, bendrauti su vietiniais gyventojais nebuvo sunku, nes visi nors šiek tiek kalba anglų kalba.

Ar turite kokių nors įdomių pastebėjimų apie sostinės gyventojus?

Visi žmonės, kuriuos sutikome Vilniuje, buvo draugiški ir mandagūs. Kai vakarieniavome restorane, Benas, ieškodamas tualeto, netyčia atidarė ne tas duris ir atsirado virtuvėje. Užuot šaukdamas ir liepdamas jam išeiti, padavėjas draugiškai pasiūlė aprodyti virtuvę. Jis atvirai papasakojo jam apie restorano istoriją ir tai, kaip COVID-19 paveikė jų verslą. Tai buvo neįprasta, manau tai daug pasako apie lietuvių draugiškumą.

Kokie yra didžiausi skirtumai tarp jūsų gimtojo krašto ir Lietuvos?

Lietuva išsiskiria savo istorija, kultūra, grožiu ir bendruomeniškumo jausmu. Kiekvieną dieną kai buvome Vilniuje, užklysdavome į renginį ar užsiėmimą miesto centre. Matėme gyvai grojantį orkestrą, nedidelį festivalį su šokėjais, dainininkais ir muzikantais, karių rikiuotę ir kt. Galima sakyti, kad Lietuvos gyventojų vieningumas puikiai atsiskleidžia per miesto planuojamus renginius, kurie suburia žmones, atspindi gyventojų pasididžiavimą Lietuvos kultūra.