Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Zitos KATKIENĖS nuotr.
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Ambulatorinės reabilitacijos paslaugos, teikiamos Respublikinės Šiaulių ligoninės Reabilitacijos skyriuje, apima dar platesnį ligų spektrą, didesnes paslaugų galimybes, nei stacionare. Ir jos dar plėsis, nes be judamojo- atramos aparato bei neurologijos profilio, rengiamasi ambulatorinei reabilitacijai pacientų, persirgusių kraujotakos sistemos, ginekologijos, endokrinologijos bei virškinamojo trakto sistemos ligomis.
Teisė vadovauti komandai
Reabilitacijos skyriui priklausančiame Ambulatorinės reabilitacijos profilyje reabilitacijos paslaugos teikiamos ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Nepamirštamos ir sveikatingumo
paslaugos, reikalingos ligų profilaktikai, gerai savijautai palaikyti. Ambulatorinės reabilitacijos veiklą koordinuoja fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Aurelija Simavičienė.
Respublikinės Šiaulių ligoninės Reabilitacijos skyriaus vedėja, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Snieguolė Angelė Valečkienė šiais metais Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikose baigė stažuotę „Kardiologija ir antrinė prevencija“, kurią baigusi ir įgijusi patvirtintus tobulinimosi kursų dokumentus, gydytoja įgijo teisę vadovauti reabilitacijos specialistų komandai, teikiančiai paslaugas sergantiems kraujotakos sistemos ligomis. Ligoninėje yra stiprus Širdies ir kraujagyslių centras, su kurio specialistais bendradarbiaujant bus galima teikti reabilitacijos paslaugas pacientams, persirgusiems kraujotakos sistemos ligomis“, - sako S. A. Valečkienė, pasirengusi vadovauti ir specialistams, kurie reabilituos ginekologijos, endokrinologijos bei virškinamojo trakto sistemos ligomis sirgusius ligonius, kuriems šeimos gydytojas ar gydytojas specialistas skyrė ambulatorinę reabilitaciją. Sergančiųjų kitų sistemų ligomis ambulatorinei reabilitacijai nėra specifinių reikalavimų gydytojams reabilitologams.
Reabilitacija ne po visų ligų
„Mes tik norime prasiplėsti profilius, kad galėtume daugiau padėti pacientams, besigydantiems mūsų ligoninėje, kad nereiktų vykti iš namų, kai skiriama ambulatorinė reabilitacija Išvažiavus į kitą miestą tenka pasirūpinti gyvenamąja vieta, maitinimu, nes gauna tik reabilitacijos procedūras“, - sako S. A. Valečkienė.
Tiesa, minėtų profilių reabilitacija bus taikoma, persirgusiems ne visomis ligomis. Ambulatorinė kraujotakos sistemos ligomis sirgusiųjų reabilitacija gali būti skirta, sergantiems krūtinės angina, po ūmaus miokardo infarkto, sergantiems sunkios eigos pirmine arterine ir inkstų hipertenzija.
Pacientams, varginamiems endokrininės sistemos ligų - sergantiems cukriniu diabetu, kai išsivysto diabetinės pėdos sindromas, esant komplikacijoms po chirurginio gydymo endokrinologinių onkologinių ligų ar nutukimo. Virškinamojo trakto ligomis - po skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligės chirurginio gydymo, tulžies pūslės, stemplės, kepenų, kasos bei žarnyno ligų operacinio gydymo. Ginekologines ligones į ambulatorinę reabilitaciją gali atvesti ligos, kuriomis susirgus, pašalinamos krūtys ar taikomas specifinis gydymas, kurioms taikytas chirurginis gydymas, susirgus moters dubens organų ligomis.
Į reabilitaciją – iš namų
Pirmą kartą į Reabilitacijos skyrių atvykusiam pacientui ambulatorinei reabilitacijai pirmiausia skiriama fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacija. Reabilitologų komandoje dirba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai: skyriaus vedėja Snieguolė Angelė Valečkienė, Audronis Steikūnas, Rita Steikūnienė, Svetlana Rovbut.
Konsultacijos metu užpildoma reabilitacinio gydymo istorija ir sudaromas individualus reabilitacijos planas. Gydytojas reabilitologas dažniausiai planuoja individualią kineziterapiją, kineziterapiją baseine, ergoterapiją, masažą, vibromasažą, hidromasažą, purslų voneles. Skiriamos ir fizioterapinės procedūros: parafino aplikacijos, krioterapija, magneto terapija, lazerio terapija, elektrostimuliacija. Populiari ir limfodrenažo procedūra, Hivamat procedūra, šviesos terapija „Bioptron“ lempa. Pagal poreikį skiriamos ir logoterapeuto, psichologo, socialinio darbuotojo konsultacijos. Pacientus konsultuoja ir ortopedai-technikai, gali būti pritaikomos reikalingos kompensacinės ortopedinės priemonės, esant poreikiui, pacientas siunčiamas į Socialinių paslaugų centrą, kur gali gauti kompensacines priemones.
Į procedūras pacientas ateina kiekvieną dieną, gauna paslaugą ir grįžta namo.
Skyriaus vedėja S. A. Valečkienė pastebėjo, kad į skyrių padidėjo srautas pacientų, kurie atvyksta po fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijos. Atvykusiam pacientui reabilitacijos gydytojas suteikia konsultaciją ir skiria pirmą reabilitacijos etapą. Jei norimo efekto nėra, o po reabilitacijos lieka indikacijų, skiriamas antras reabilitacijos etapas - ambulatorinė reabilitacija II.
Į ambulatorinę reabilitaciją patenka lengvesnės būklės ligoniai, negu tie, kurie reabilituojami stacionare. Tie, kuriems atlikta paprastesnė operacija, kurių mažesnis negalios laipsnis, pažeidimas mažesnis, pateks į ambulatorinę reabilitaciją, kuri gali būti skiriama tiek po gydymo stacionare, tiek iš ambulatorinės grandies. Pacientas po ligos, paženklinusios gyvenimą trumpesniu ar ilgiau liekančiu sveikatos sutrikimu, po reabilitacijos gali tikėtis pagerėjimo ar visiško pasveikimo.