Sportas2017 m. Lapkričio 12 d. 19:53

„Ambasadoriaus taurės“ turnyrą laimėjo Vilniaus „Viesulo“ rankininkai

19993

Antrojo tarptautinio veteranų rankinio turnyro „Ambasadoriaus taurė“, skirto Ukrainos nepriklausomybės įtvirtinimui bei sportinių ryšių su šia šalimi stiprinimui, nugalėtoja tapo Vilniaus „Viesulo“ komanda.

Garliavoje vykusiame turnyre, kurio globėju yra nepaprastasis ir įgaliotasis Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Jacenkivskis, dalyvavo septynios komandos - Ukrainos čempionė Brovarų „Tornado“, stipriausia Latvijos ekipa „Priekulė-Vainodė“, daugkartinė Lietuvos čempionatų nugalėtoja Šiaulių „Žemaitija“, Vilniaus „Viesulas“, Alytaus „Dzūkija“, Elektrėnų „Energija“, Kauno „Kauno ąžuolas-KTU“.

Turnyro pradžioje visos komandos buvo paskirstytos į dvi grupes.

A grupėje gana užtikrintai visus varžovus nugalėjo „Viesulo“ kolektyvas. Jis 7:3 (4:1) įveikė „Priekulę-Vainodę“ ir 8:3 (3:2) Kauno „Kauno ąžuolą-KTU“.

B grupėje tris pergales šventė „Tornado“ komanda, 9:1 (4:1) pranokusi „Energiją“, 7:5 (4:4) - „Žemaitiją“ ir 9:4 (5:2) - „Dzūkiją“.

Finale „Viesulas“ 8:5 (4:0) įveikė Brovarų „Tornado“. Nugalėtojams net 6 įvarčius pelnė Edvardas Bukelskis. Sostinės atstovų vartus gynė ilgametis Lietuvos vyrų rankinio rinktinės vartininkas, dabar rinktinės vartininkų treneris Almantas Savonis, o pavojingas atakas kraštu rezgė žurnalistas, keliautojas Vytaras Radzevičius.

Prieš rungtynes varžybų organizatoriai svečiams iš Ukrainos įteikė sportinius marškinėlius su turnyro simbolika, o žinomas rankininkas ir dabar verslininkas Vytautas Banionis - didžiulį tortą.

Trečiąją vietą užėmė Šiaulių „Žemaitijos“ rankininkai. Jie mažajame finale 9:7 (4:2) įveikė „Kauno ąžuolą-KTU“.

Po turnyro Ukrainos ambasados pirmasis sekretorius Andrejus Buriakas perskaitė turnyro globėjo ambasadoriaus V. Jacenkivskio sveikinimą varžybų dalyviams, nes jis pats dėl įtemptos darbotvarkės ir užimtumo negalėjo dalyvauti turnyre. Sveikinime ambasadorius pasidžiaugė išsiplėtusia dalyvių geografija, pakilusiu varžybų lygiu bei pažymėjo, kad užsimezgė glaudesni sportiniai ryšiai tarp Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos rankinio kolektyvų.

„Toks renginys padeda plėsti sportinius ryšius, suteikia galimybę vyresnės kartos atstovams parungtyniauti tarpusavyje, prisiminti jaunystę, pabendrauti, leidžia artimiau pažinti vieni kitus ir tai savaime suprantama suartina tautas, jų siekius“, - sveikinimo laiške pabrėžė ambasadorius.

Varžybų dalyviams taures bei atminimo medalius, o taip pat kiekvienos komandos geriausiems žaidėjams prizus įteikė Ukrainos ambasados pirmasis sekretorius A. Buriakas bei turnyro direktorius Michailas Juzko.

Geriausiais komandų žaidėjais buvo pripažinti Kęstutis Jasukaitis („Energija“), Silvestras Liudvinavičius („Dzūkija“), Agris Minka („Priekulė-Vainodė“), Arvydas Vaitkevičius („Kauno ąžuolas-KTU“), Štefanas Bergmanas („Žemaitija“), Nikolajus Stepanecas („Tornado“).

Turnyro kovas stebėjo ir saviškius energingai palaikė grupė Ukrainos kariškių, kurie pastaruoju metu gilina žinias Lietuvos karo akademijoje.