PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Spalio 25 d. 07:54

Alytiškė vaistininkė pataria: kurį laiką nenaudoti gazuoto vandens ir negerti vandens iš čiaupo

Alytus

Alytausgidas.lt nuotr.

Alytaus GidasŠaltinis: Etaplius.lt


104421

Gaisras Alytuje gyventojus privertė imtis pačių įvairiausių būdų, kaip apsaugoti savo organizmą.

Pasak sveikatos specialistų, gaisras į aplinką išskiria didžiulius kiekius įvairių nuodingų, kancerogeninių medžiagų, galinčių sukelti ilgalaikį efektą sveikatai, juolab gaisras Alytuje gesinamas jau daugiau nei savaitę.

Patarimais, kaip apsaugoti savo organizmą nuo užteršto oro, dalinasi daugiau nei 15 metų vaistininke dirbanti alytiškė Monika Danulevičiūtė. Pasak jos, jautriausi užterštam orui yra kūdikiai ir vaikai, nėščiosios moterys bei vyresnio amžiaus žmonės, kurie tokiais atvejais turėtų nešioti apsaugines kaukes, respiratorius.

Deja, dalis žmonių galvoja, kad jeigu kvėpuojant užterštu oru dar nepradeda svaigti ar skaudėti galvą, neraudonuoja oda, tai ir organizmui nėra grėsmės.

Pro kvėpavimo takus į plaučius patekusios ir organizme susikaupę sunkieji metalai ateityje iš tikrųjų gali neigiamai atsiliepti sveikatai: plaukų slinkimu, mieguistumu, energijos stoka, virškinimo sutrikimais, koncentracijos stoka ir kt.

Dėl strichnino...

M. Danulevičiūtė abejoja, kad nuodingas medžiagas iš organizmo gali pašalinti preparatai, kurių sudėtyje yra strichninas.

Alytiškės vaistininkės teigimu, strichninas ne tik nevalo organizmo, tačiau kai kuriems žmonėms gali būti ir nuodingas.

Vėmimą sukeliantis riešutėlis strichninas (strychnos) – med. nuodingojo činčiberio (strychnos nux vomica) sėklų alkaloidas, veikiantis nugaros smegenis ir didinantis griaučių raumenų tonusą.

Dėl „angliuko“...

Vaistininkė tvirtina, kad pro kvėpavimo takus patekusioms medžiagoms aktyvinta anglis, neturi jokios įtakos, nes veikia tik virškinamąjį traktą.

Su angliuku nesiūloma vartoti kitų vaistų, nes jie bus „susiurbti“ ir neduos naudos. „Angliukas“ taip pat nepadeda apsinuodijus naftos produktais. Aktyvintoji anglis netinka ir apsinuodijus rūgštimis ar šarmais, nes jų neabsorbuoja, tad tik pasunkina ligonio tyrimą ir gydymą.

Kas padeda?

Nuo neigiamo oro taršos poveikio ir organizme susidariusių laisvųjų radikalų M. Danulevičiūtė rekomenduoja saugotis įvairiais antioksidantais, kvėpavimo takų funkciją, imunitetą stiprinančiu, šlakus ir medžiagų apykaitos atliekas iš organizmo šalinti padedančiu chlorofilu.

Taip pat patariama naudoti vitaminus A, C, E, seleną, cinką, kofermentą Q10 ir preparatus, į kurių sudėtį įeina gėlavandenis melsvadumblis (spirulina platensis).

Vartoti daug elektrolitų turinčių skysčių.

Nerekomenduojamas stipriai gazuotas vanduo, nes gazuotame mineraliniame vandenyje esanti angliarūgštė kaip tik skatina kietųjų dalelių, tokių kaip KD10 ir pan., įsisavinimą. Jeigu be gazuoto vandens neišeina, siūloma rinktis silpnai gazuotą.

„Nereiktų gerti ir vandens tiesiai iš čiaupo, nes jame taip pat gali būti nusėdusių kietųjų dalelių“, - kurį laiką gerti rizikos faktorių nepatyrusį vandenį pataria Alytuje dirbanti vaistininkė.