Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
2019 m. spalio 14-18 dienomis Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė dalyvavo akcijoje "Sveikatos lobiai "Pasakoje". Šventė prasidėjo šiltomis, rudeniškomis nuotaikomis, o šventės organizatoriai pedagogės Justina, Lina, Skaistė drauge su visuomenės sveikatos specialiste Jurgita ir judesio korekcijos mokytoja Inga paruošė smagias, aktyvias ir netikėtas užduotis vaikams.
Pirmadienio rytą visus į salę sukvietė linksmieji Sveikučiai, kurie kartu su vaikais atliko mankštą, šėlo pagal smagią muziką, minė mįsles apie vaisius ir daržoves. Paminint Pasaulinę regėjimo dieną, visuomenės sveikatos specialistė Jurgita pakvietė įstaigos bendruomenę atlikti visuotinę akių mankštą.
Antradienis buvo skirtas darželio mažiausiems ugdytiniams. Jie salėje su muzikos vadove Laura važiavo traukinuku, į kurį rinko rudens gėrybes, su judesio korekcijos mokytoja Inga atliko mankštą su obuoliukais. Linksmai pasportavę, salėje atsiradusiame lapų kalnelyje vaikai ieškojo lobio, kur slėpėsi įvairūs vaisiai ir uogos, reikalingi glotnučių gamybai. Vėliau, visa Šiaulių lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomenė rinkosi į salę, kur jų laukė viešnios iš Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro. Specialistės vaikams pasakojo kaip reikia apsisaugoti nuo gripo, pamokė kvėpavimo pratimų. Po pamokėlės, viešnios pasveikino įstaigą laimėjus 1-ają vietą rugsėjo mėnesį Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro organizuotoje akcijoje "Mankštink kojas, kvėpuok švaresniu oru!", kuri buvo skirta Tarptautinei dienai be automobilio paminėti. Už šį laimėjimą vaikai buvo apdovanoti sveikuoliškais saldainiais ir užkandžių dėžutėmis.
Trečiadienis buvo skirtas „Sveikatos lobių detektyvams“. Vaikai grupėse rado paslaptingus žemėlapius, kurių pagalba turėjo ieškoti lobio. Panaudojant Mąstymo Mokyklos elementus, vaikai atliko užduotis, kurios buvo susietos su rudeniu, sveikata, vaisiais ir daržovėmis. Atlikę visas užduotis vidaus erdvėse, ugdytiniai su auklėtojomis keliavo į lauką ieškoti paslėpto sveikatos lobio. Parsinešę lobio dėžę ir ją atvėrę, vaikai rado vaisių, uogų, pasukų ir slaptą sveikuoliško kokteilio receptą. Vaikų laukė rimtas darbas, patiems pasigaminti glotnučius ir jais paskanauti.
Ketvirtadienį į darželį vaikai rinkosi pasipuošę vaisių ir daržovių spalvomis. Į „Grūdinimosi smagumų“ šalį juos pakvietė visuomenės sveikatos specialistė Jurgita ir judesio korekcijos mokytoja Inga. Jei tik vaikai sveiki ir gerai jaučiasi, tai pats naudingiausias momentas šį laikotarpį išnaudoti sveikatos stiprinimui. Tad salėje vaikai basomis kojytėmis šėlo rudens lapų miškelyje, kuriame ieškojo pasislėpusių miško gyventojų; mėgavosi šiltomis vonelėmis, kuriose pėdutes masažavo kaštonai; šaltose vonelėse vaikai su kojytėmis gaudė kaštonus; rudens gėrybių parkelyje vaikai žingsniavo per kankorėžių, akmenukų ir kitų faktūrų taką; ledinių pirštukų masažo zonoje vaikai krykštavo gaudydami ledukus iš kibirėlio, o pėdučių masažas su ledukais suteikė dar nepatirtų pojūčių. Vaikų emocijos grįžus į grupes tiesiog pačios kalbėjo už save.
Penktadienį visa bendruomenė rinkosi lauke, kur visi kartu iš rudens gėrybių kūrė mandalas, kurių pagrindiniai akcentai buvo įmintų mįslių atsakymai. Darbams einant į pabaigą, vaikus ir vėl aplankė linksmieji Sveikučiai, kurie kartu su vaikais šoko ir džiaugėsi aktyviu bendruomenės dalyvavimu akcijoje bei įteikė šaunių prizų.
Po aktyvios savaitės Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ buvo atidarytos net trys parodos: aktų salėje paroda „Medžių spalvos“, galerijoje ugdytinių darbų paroda „Sveikatos lobiai „Pasakoje“, kieme ant guminės aikštelės mandalų paroda „Vitaminų karaliai“. Paskutinioji paroda veikė trumpiausiai iš visų parodų. Kadangi, įstaiga skatina tausojantį maisto vartojimą, pirmadienio popietę mandaloms panaudoti vaisiai, daržovės ir uogos buvo padovanoti Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro augintiniams.
Straipsnį parengė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Lina Lesniauskienė ir visuomenės sveikatos specialiste Jurgita Daunienė