PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Spalio 21 d. 11:16

Akcija „Garažiukas“ – jau ir Telšiuose: reikalavimų nesilaikė 15 ūkio subjektų

Telšiai

Asociatyvi AAD nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


151004

Prasidėjus akcijai „Garažiukas“, Aplinkos apsaugos departamento Telšių aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdė reidus Telšių ir Plungės rajone. Buvo patikrinta 18 ūkio subjektų, remontuojančių ir ardančių automobilius, iš kurių net 15 nustatyti pažeidimai.

Per akciją „Garažiukas" Telšių ir Plungės rajone iš 15 nustatytų pažeidimų dažniausi – atliekų susidarymo ir tvarkymo apskaitos nevykdymas ar netinkamas jos tvarkymas. Už šį pažeidimą 8 ūkio subjektams buvo surašyti Administracinio nusižengimo protokolai ir gresia baudos nuo 230 iki 430 eurų.

Telšių AAI pareigūnai nustatė tris pažeidimus dėl laiku nepateiktų atliekų susidarymo ir tvarkymo ataskaitų. Nepateikus ataskaitų iki nustatyto termino, pažeidėjams gresia bauda nuo 120 iki 220 eurų.

Taip pat galima išskirti netinkamą susidariusių atliekų rūšiavimą. Netinkamai  atliekas rūšiavo 2 ūkio subjektai, jiems gresia bauda nuo 20 iki 80 eurų.

Aplinkosaugininkai nustatė 1 ūkio subjektą, nesilaikantį pavojingųjų atliekų ženklinimo reikalavimų, todėl jam surašytas Administracinių nusižengimų protokolas ir gresia bauda nuo 140 iki 440 eurų.

Dar vienam ūkio subjektui už ūkinės veiklos vykdymą neturint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme ar kituose aplinkos apsaugą ar gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyto leidimo buvo surašytas Administracinio nusižengimo protokolas.

Jeigu ūkio subjektui nesuteiktas leidimas vykdyti ūkinę veiklą, asmenims gresia bauda nuo 300 šimtų iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.

Vykdant akciją nustatytas ir šiurkštus mėgėjiškos žvejybos pažeidimas – asmuo žvejojo draudžiamoje vietoje (arčiau kaip 100 m žemiau tvenkinių vandens nuleistuvų (užtvankų).

Telšių AAI akciją „Garažiukas" vykdys ir toliau. Pareigūnai, atlikdami patikrinimus, ūkio asubjektams teiks metodinę pagalbą, konsultuos atliekų tvarkymo reikalavimų, GPAIS atliekų apskaitos ir kitais klausimais.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad įmonės, kurių veikloje susidaro pavojingos ir nepavojingos atliekos (išskyrus tam tikras teisės aktuose numatytas išimtis), turi atliekų susidarymo apskaitą vesti Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS).