PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Liepos 12 d. 08:20

Akademinis proveržis Alytuje: naujausi technologiniai įrankiai ir Lietuvoje dar neišbandytos mokslo koncepcijos

Alytus

Etaplius.LTŠaltinis: Alytaus miesto savivaldybė


309099

Nuo liepos 1 d. Alytus žengia laipteliu aukštyn link akademinių aukštumų. Prie Kauno kolegijos prijungus Alytaus kolegiją ir investavus valstybės reformai skirtas lėšas, Dzūkijos sostinės studentai turės išskirtinius technologinius įrankius ir galimybę mokytis pagal Lietuvoje dar neišbandytą bendruomenės kolegijos koncepciją.

Siekdami sužinoti, kokią vertę miestui sukurs lėšos, skirtos stiprinti mokymosi programas ir įkurti mokslinių taikomųjų tyrimų centrą, kuris bus orientuotas į maisto ir sveikos gyvensenos tyrimus ir inovacijų vystymą, Alytaus miesto savivaldybės atstovai susitiko su Kauno kolegijos atstovais. Vizito metu buvo kalbėta ne tik apie planuojamus įgyvendinti investicinius projektus, bet ir galimas bendradarbiavimo kryptis.

Jungimui skirtos investicijos artimiausiais metais bus sutelktos mokslinių taikomųjų tyrimų centro, vadinamojo „Foodtech and Health Innovation Hub“, atsiradimui Alytuje.

Kauno kolegijos Alytaus padalinyje planuojama įgyvendinti Lietuvoje dar neišbandytą bendruomenės kolegijos koncepciją. Padalinys teiks paslaugas Alytaus regiono bendruomenei, o jo veikla bus grindžiama mokymosi visą gyvenimą principais.

Šiuo reorganizavimu kuriama didelė vertė regionui – tikima, kad puoselėjamas bendruomeniškumas suteiks naują postūmį Alytaus apskričiai. Valstybės reformai skirtos lėšos leis prisidėti prie mokslinių taikomųjų tyrimų vystymo, studijų programų atnaujinimo ir infrastruktūros gerinimo, kurie yra itin svarbūs sprendžiant bendras švietimo sistemos problemas.

„Taip pat bus investuojama į statybos inžinerijos studijų programą. Kolegijoje atsiras akredituota laboratorija pastatų termoviziniams tyrimams. Šiuo metu tokius tyrimus atliekančios laboratorijos yra tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Kaune, Vilniuje ir Klaipėdoje. Mes planuojame investuoti į įrangą ir pasidaryti mobilią laboratoriją, kuri galėtų aptarnauti visą pietų regioną ir šiek tiek konkuruotų su Vilniumi ir Kaunu.

Iš technologijų pusės planuojame įsigyti dujų spektrometrą, kuris atliks maisto kokybės tyrimus. Mūsų žiniomis, tokio Lietuvoje dar nėra, o jei ir yra, tai tik akredituotose laboratorijose, kurios nėra pasiekiamos studentams.

Taip pat atnaujinsime chemijos laboratoriją, nes dabartinė jau atgyvenusi. Siekiant pakelti studijų kokybę į aukštesnį lygmenį planuojama įrengti inovatyvią chemijos laboratoriją. Tikimasi, kad centro taikomieji moksliniai tyrimai apims nuoseklią grandinę: maistinių žaliavų auginimą, maisto gamybą, maisto pakavimą, saugumą ir analizę, automatizavimą, skaitmenizavimą, aplinką ir energiją, sandėliavimą, įskaitant robotizuotą maisto rūšiavimą bei atliekų valdymo sprendimus”, – teigė Kauno kolegijos Medicinos fakulteto prodekanė studijoms dr. Lijana Navickienė ir Technologijų fakulteto dekanas Tomas Makaveckas.

Kauno kolegijos direktorius dr. Andrius Brusokas pabrėžė, kad jau šiais metais Kauno kolegijos Alytaus fakultete stojantiesiems pasiūlys naujų studijų programų.

„Įsiklausėme į savivaldos, regiono darbdavių poreikius, išgirdome juos. Šiemet Alytuje startuoja Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, Socialinio darbo studijos, jau dabar pastebime susidomėjimą šiomis programomis“, – teigė Kauno kolegijos direktorius dr. Andrius Brusokas.

Alytaus kolegijai tapus Kauno kolegijos dalimi, tai tapo labai svarbiu akademiniu proveržiu regione. Kauno kolegija taip pat žengė reikšmingą žingsnį – birželio 28 d. buvo patvirtintas UNINOVIS Data for L.I.F.E. Europos universitetų aljanso projektas. Šis pasiekimas – svarus indėlis stiprinant kolegijos poziciją tarptautinėje erdvėje, vykdant jungtines studijų programas, atveriant platesnes galimybes tiek dėstytojams, tiek studentams vykdyti tarptautines veiklas. Ne mažiau svarbu, kad priklausymas šiam aljansui – reikšmingas pasiekimas stiprinant mokslinį potencialą ir siekiant taikomųjų mokslų universiteto statuso.