Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs administracinę bylą pagal buvusios Kalėjimų departamento vadovės Živilės Mikėnaitės skundą Teisingumo ministerijai dėl ministro įsakymo, kuriuo ji buvo nušalinta nuo Kalėjimų departamento direktoriaus pareigų, panaikinimo, atmetė skundą kaip nepagrįstą.
Ž. Mikėnaitė prašė teismo panaikinti teisingumo ministro 2017 m. vasario 9 dienos įsakymą nušalinti ją nuo Kalėjimų departamento direktoriaus pareigų, pripažinti jį neteisėtu, grąžinti ją į buvusias pareigas ir išmokėti darbo užmokestį bei delspinigius už laikotarpį, kurį buvo nušalinta nuo pareigų.
Vilniaus apygardos administracinis teismas priėjo prie išvados, kad naikinti minėtą teisingumo ministro įsakymą dėl Ž. Mikėnaitės nušalinimo nuo pareigų nėra jokio teisinio pagrindo, todėl atmetė pareiškėjos skundą kaip nepagrįstą.
Kaip pažymima teismo sprendime, pareiškėja buvo nušalinta nuo pareigų remiantis dviem pagrindais: dėl galimo poveikio pavaldiniams ir galimai padarius šiurkščius tarnybinius pažeidimus.
Ž. Mikėnaitė iki nušalinimo ėjo pagal pareigas aukščiausio pataisos pareigūno - departamento direktoriaus - pareigas. Apie galimai padarytus tarnybinius nusižengimus pranešusi Rasa Kazėnienė buvo netiesiogiai pavaldi pareiškėjai. Visuose R. Kazėnienės raštuose teigiama, kad pareiškėja jai ilgą laiką darė psichologinį spaudimą ir poveikį.
Teismas pabrėžia, kad, nenušalinus pareiškėjos nuo pareigų, nebūtų buvęs užtikrintas tarnybinio patikrinimo eigos ir rezultatų objektyvumas, nes vadovaudama visai departamento ir jai pavaldžių įstaigų sistemai ji galėjo daryti neteisėtą poveikį R. Kazėnienei ir kitiems pataisos pareigūnams, susijusiems su galimų tarnybinių nusižengimų padarymu, slėpti ar naikinti tarnybiniam patikrinimui reikšmės turinčius dokumentus, duoti kitokio pobūdžio neteisėtus nurodymus pavaldiems pareigūnams.
Vadovo nušalinimas nuo pareigų, kai tarnybinis patikrinimas pradedamas pataisos sistemos vadovui, kuris galimai darė neteisėtą poveikį tos pačios sistemos darbuotojui, yra racionali, proporcinga ir pateisinama priemonė, užtikrinanti tyrimo eigos ir rezultatų objektyvumą ir kuri buvo pritaikyta nepažeidžiant administracinės diskrecijos ribų.
Teismas pažymi, kad pareiškėjai teisingumo ministro pranešime buvo tinkamai pranešta, kokius pažeidimus ji yra įtariama padariusi. Komisija tarnybiniam patikrinimui atlikti išvadoje konstatavo, kad pareiškėja padarė tarnybinį nusižengimą, o teisingumo ministras 2017 m. balandžio 12 dienos įsakymu jau atleistai iš pareigų Ž. Mikėnaitei už šiurkščius tarnybinius nusižengimus skyrė tarnybinę nuobaudą - griežtą papeikimą. Vadinasi, pažymima teismo sprendime, pareiškėja pagrįstai buvo nušalinta ir remiantis šiuo pagrindu.
Šis Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas vieną mėnesį nuo jo paskelbimo apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui, paduodant apeliacinį skundą tiesiogiai Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui arba per Vilniaus apygardos administracinį teismą.
ELTA primena, kad Teisingumo ministerija atliko tarnybinį patikrinimą dėl Ž. Mikėnaitės ir Kauno tardymo izoliatoriaus vadovo Edvardo Kviatkausko galimų tarnybinių nusižengimų viešųjų pirkimų, valstybės lėšų panaudojimo ir kitose įstaigos valdymo srityse. Atsižvelgus į komisijos pateiktą informaciją, teisingumo ministrės sprendimu šie asmenys buvo laikinai nušalinti nuo pareigų.
Kovo 27 d. laikinai nuo pareigų nušalinta Kalėjimų departamento direktorė Ž. Mikėnaitė atsistatydino iš tarnybos.
Savo tyrimus šiose įstaigose taip pat atliko Specialiųjų tyrimų tarnyba, Valstybės kontrolė ir Viešųjų pirkimų tarnyba.
Tyrimas pradėtas gavus Kauno tardymo izoliatoriaus buhalterės R. Kazėnienės pranešimą apie galimas korupcijos ir neskaidrių viešųjų pirkimų apraiškas izoliatoriuje, kuriam iki 2015 m. vadovavo Ž. Mikėnaitė.
ELTA