Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Laura SamulionytėŠaltinis: Etaplius.lt
Į redakciją atskriejo abiturientų nuomonė. Štai, ką jie rašo:
Egzaminai, pačių abiturientų galvos skausmas. Tačiau egzaminais abiturientai nėra patenkinti, teigiama, kad paisruošimas egzaminams nėra sklandus, geras ir užtikrintas.
Pačių Lietuvos abiturientų nuomonės dėl brandos egzaminų sesijos išsiskiria. Vieni tikina, kad egzaminai – vienintelis būdas užtikrinti objektyvų mokyklas baigiančiųjų įvertinimą. Kiti aiškina, kad nuotolinis ugdymas nesuteikia galimybių deramai pasirengti egzaminams, tad rezultatai būsią nepagrįstai prasti ir tai neužtikrins galimybės įstoti į aukštąsias mokyklas.
Abiturientai teikia,kad dauguma mokytojų dirba atsiųsdami užduotis į elektronininį dienyną ir paskirdami laiko terminą, kuriuo metu darbas turi būti atliktas ir nusiųstas mokytojui.
Tai įrodo, jog nuotolinis mokymasis virsta savarankišku mokymusi, tad savarankiškai pasiruošti brandos egzaminams abiturientams yra sudėtinga. Teigiama,kad nuo nuolatinio mokymosi prie kompiuterio ekrano mokiniams atsiranda įvairūs sutrikimai: skauda galvą ir silpsta akys, atsiranda mieguistumas.
Tai įrodo,kad švietimo sistemos pasirinkimas nuo pradinių iki gimnazijos klasių perkelti į virtualias pamokas turi ir neigiama poveikį mokinių sveikata, moksleiviams susikaupti tampa ypač sunku.
Abiturientai grupėse diskutuoja ir apie nuotolinio mokymosi programos trigdžius. Visa puokštė programų yra tokia, jog sinchroninių pamokų metu tenka aiškintis kaip ir kuo naudotis, o ne mokytis naujas temas ar ruoštis VBE.
Galima daryti išvadą, jog laikas, per kurį abiturientai turėtų ruoštis egzaminams, išnaudojamas netikslingai, o mokymasis virsta pamokų imitavimu.
Nupirkti kompiuteriai ir įranga negaunama.. Abiturientus pasiekia sena ir netinkama intesyviam mokymuisi technika.
Suteiktos mokymosi priemonės nepadeda. Kompiuteriai duodami senų modelių, todėl neatlaiko apkrovos, o plančetės, kurios taip pat buvo suteiktos, prilygsta mobiliajam telefonui: mažas ekranas, sunku naudotis programomis „Word“, „Excel“ ir pan.
Tampa aišku, jog nuotoliniu būdu mokytis mokiniams vis dėlto nėra sudaromos tinkamos sąlygos O šeimoms negalinčioms įsigyti kompiuterio ar likusios įrangos tampa diskriminacijos šaltiniu.
Atsižvelgiant į abiturientų iškeltas problemas galima teigti, jog nuotolinis mokymas nesudaro tinkamų sąlygų pasiruošti valstybiams brandos egzaminams.
Siekiant rasti kompromisą, LMS (Lietuvos moksleivių sąjunga) , ATSTOVAUDAMI MOKSLEIVIŲ INTERESUS VALDYBOS SPRENDIMU pasisakė UŽ VBE vykdymą užtikrinus moksleivių poreikius atitinkančias sąlygas ir nurodė argumentus, TAČIAU:
1. LMS teigia, jog šių metų išduoti atestatai, remiantis mokinių metiniais pažymiais negalėtų būti tolygiai vertinami su ankstesniais ar ateinančiais metais įgytais atestatatais.
TAČIAU mokymosi sąlygos taip pat neprilygsta baigusioms ar ateinančioms dvyliktokų laidoms. Taigi, kodėl tolygiai vertinami atestatai tampa problema, o netolygios mokymosi sąlygos ne?
2. LMS teigia, jog svarbu atsižvelgti į abiturientus, kurie savo ateitį planavo pagal iš anksto nustatytas taisykles.
TAČIAU daug svarbiau yra atsižvelgti į abiturientų daugumą, kurie patiria nepakeliamą stresą šioje ekstramalioje situacijoje, kadangi gerų VBE rezultatų tikimybė nuotolinio mokymo metu stipriai sumažėjo.
3. LMS teigia, jog tokią poziciją palaiko tik tuo atveju, jei būtų vykdomas kokybiškas nuotolinis ugdymas, abiturientams užtikrinamos nuotolinės kontaktinės pamokos ir konsultacijos vaizdo konferencijomis.
TAČIAU atsižvelgiant į darbo saugos reikalavimus, kompiuteriu 10-12 klasės mokiniai gali dirbti ne daugiau kaip dvi pamokas. Taigi klausimas, kaip turėtų būti vykdomas sklandus nuotolinis mokymas, kad ruošimasis brandos egzaminams atitiktų nurodytas higienos normas ir kartu nevirstų savarankišku mokymusi?
4. LMS teigia, jog šį sprendimą palaiko tik tuo atveju, jei bus suteiktos reikiamos techninės priemonės, skirtos nuotoliniam ugdymui.
TAČIAU kaip jau buvo minėta anksčiau net ir suteiktos mokymosi priemonės nėra kokybiškos, o mokymosi galimybės nepadidėja.
5. Taip pat LMS teigia, jog egzaminų vykdymo metu turėtų būti užtikrinama
BRANDOS EGZAMINŲ TVARKARAŠTIS
Technologijos (mokyklinis egzaminas) – 2019 m. spalio 1 d. – 2020 m. balandžio 28 d.
Menai (mokyklinis) – 2019 m. spalio 1 d. – 2020 m. balandžio 28 d.
Gimtoji kalba (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) (I dalis) (mokyklinis) – 2020 m. balandžio 2 d. – 2020 m. gegužės 18 d.*
Brandos darbas
IV gimnazijų klasių mokiniams (mokyklinis) – 2019 m. spalio 1 d. – 2020 m. balandžio 28 d.
III gimnazijų klasių mokiniams (mokyklinis) – 2020 m. sausio 30 d. – 2021 m. balandžio 1 d.
PAGRINDINĖ SESIJA
Muzikologija (I dalis) (mokyklinis) – 2020 m. gegužės 4 d., pirmadienį, 9 val.
Užsienio kalbos (anglų) klausymo, skaitymo ir rašymo dalys (valstybinis) – 2020 m. gegužės 9 d., šeštadienį, 9 val.
Muzikologija (II dalis) (mokyklinis) – 2020 gegužės 13 d., trečiadienį, 9 val.
Užsienio kalbos (prancūzų) klausymo, skaitymo ir rašymo dalys (valstybinis) – 2020 m. gegužės 18 d., pirmadienį, 9 val.**
Gimtoji kalba (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių) (II, III dalys) (mokyklinis) – 2020 m. gegužės 20 d., trečiadienį, 9 val.
Užsienio kalbos (rusų) klausymo, skaitymo ir rašymo dalys (valstybinis) – 2020 m. gegužės 26 d., antradienį, 9 val.
Informacinės technologijos (valstybinis) – 2020 m. gegužės 28 d., ketvirtadienį, 9 val.
Lietuvių kalba ir literatūra (mokyklinis / valstybinis) – 2020 m. gegužės 30 d., šeštadienį, 9 val.
Užsienio kalbos (vokiečių) klausymo, skaitymo ir rašymo dalys (valstybinis) – 2020 m. birželio 3 d., trečiadienį, 9 val.**
Matematika (valstybinis) – 2020 m. birželio 5 d., penktadienį, 9 val.
Geografija (valstybinis) – 2020 m. birželio 9 d., antradienį, 9 val.
Chemija (valstybinis) – 2020 m. birželio 11 d., ketvirtadienį, 9 val.
Istorija (valstybinis) – 2020 m. birželio 15 d., pirmadienį, 9 val.
Biologija (valstybinis) – 2020 m. birželio 17 d., trečiadienį, 9 val.
Fizika (valstybinis) – 2020 m. birželio 19 d., penktadienį, 9 val.
Užsienio kalbos (prancūzų, vokiečių) kalbėjimo dalis (valstybinis) – 2020 m. birželio 22 d. , 13 val.
Užsienio kalbos (rusų) kalbėjimo dalis (valstybinis) – 2020 m. birželio 25, 26 d., 13 val.
Užsienio kalbos (anglų) kalbėjimo dalis (valstybinis) – 2020 m. birželio 26 d. 13 val., 2020 m. birželio 30 d., 9 val.
Straipsnis parašytas remiantis abiturientų nuomone bei https://www.kurstoti.lt/s/9849/atnaujintas-2020-metu-brandos-egzaminu-tvarkarastis