Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje gegužės 25 d. 166-osios laidos abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis. Šia proga, artėjant atkurtos Lietuvos šimtmečiui, abiturientai parengė staigmeną: padovanojo gimnazijai IVe klasės mokinės Vaivos Adomavičiūtės nupieštus ir gražiai įrėmintus keturių signatarų portretus. „Signatarą Mykolą Biržišką žino visi gimnazistai – jo portretas kabo centrinių laiptų aikštelėje. Norėjosi, kad mokiniai kasdien matytų ir kitų mūsų gimnaziją baigusių signatarų portretus“, – sako Vaiva.
Darbus kūrė pusę metų
Pirmadienį J. Janonio gimnazijos abiturientė V. Adomavičiūtė, kaip ir kiti šalies gimnazistai, laikė valstybinį lietuvių kalbos egzaminą. Mergina pasirinko laisvą temą – samprotavimo rašinį apie tai, kas žmogui teikia ramybę. Vaiva sako rašinyje iškėlusi mintį, kad žmogui ramybės suteikia skirtingi dalykai, tačiau nauda nuo pasiektos ramybės yra ir jam pačiam, ir visai visuomenei.
Prabilusi apie savo gabumais apipintą dovaną gimnazijai – keturių signatarų Mykolo Biržiškos, Stepono Kairio, Alfonso Petrulio ir Jono Vileišio portretus – mergina sako, kad dabar ją taip pat aplankė ramybė. Net ne todėl, kad portretus nupiešė, tačiau todėl, kad spėjo darbą atlikti laiku ir išpildė pažadą.
Vaiva yra baigusi Šiaulių dailės mokyklą, neatsitiktinai jai kartą gimnazijoje teko užduotis – nupiešti Gerardo Bagdonavičiaus portretą. Darbas pavyko puikiai, tad merginą keli mokytojai ėmė kalbinti nupiešti ir keturių gimnaziją baigusių signatarų portretus.
img-8067.jpg
Tokia mintis kilo pernai gruodį, tad Vaiva pusmečiui palinko prie darbų kūrimo. Pradžioje, talkinant etikos mokytojai ir gimnazijos muziejaus vadovei Ritai Margevičienei, peržiūrėjo muziejuje saugomą istorinę medžiagą ir signatarų
portretus. Vėliau charakteringų atvaizdų ieškojo ir internete, kol galiausiai išsirinko tuos, kuriuose signatarai labiausiai atpažįstami.
Abiturientė signatarų portretus nupiešė pieštuku ant A4 formato lapų. Vėliau darbai buvo pasportuoti ir įrėminti po stiklu į didelio formato rėmelius.
Vaiva sako labai dėkojanti klasės draugų tėvams, kad šie prisidėjo finansiškai, ir buvo galima nupirkti rėmelius portretams. Mergina taip pat atskleidžia, kad piešdama niekam savo darbų nerodė, tad signatarų portretai buvo netikėtumas ir jos draugams.
img-8131.jpg
Veidai turi įsirėžti visų atmintin
Vaiva atvirauja, kad kai tapo J. Janonio gimnazijos gimnaziste, net nežinojo, kad ją baigė keturi signatarai. Gimnazijos pedagogų skleidžiamų žinių dėka ir to, kad mokykloje yra muziejus, pamažu ji susipažino su šiomis iškiliomis asmenybėmis, jų gyvenimais.
Dabar, kalbėdama apie savo darbus, kūrinių autorė Vaiva didžiuojasi, kad jai teko garbė augti gimnazijoje, kurioje, vienintelėje Lietuvoje, mokėsi net keturi 1918 m. Vasario 16 dienos Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai.
„Net jei nežinai signataro gimimo metų, kažkokių jo gyvenimo faktų, vien pažvelgęs į portretą turi atpažinti, kad čia vienas ar kitas žmogus, dėl kurio esame laisvi“, – sako ji.
img-8129.jpg
Abiturientams linkėta drąsaus skrydžio
Šį pavasarį Šiaulių Juliaus Janonio gimnaziją baigė 175 abiturientai. Po šventinės paskutinės pamokos, susikibę už parankių, visi suėjo į aktų salę, kurioje plodami juos pasitiko tėveliai, mokytojai, draugai.
Šventės kaltininkus pirmieji pasveikino Centro pradinės mokyklos pradinukai ir pirmoji kai kurių abiturientų, mokyklą pradėjusių lankyti Centro pradinėje, mokytoja Rasa Vilutienė.
Abiturientų tėvelių vardu kalbėjo Arvydas Šarauskas. Drąsaus skrydžio, laiku išgirsti svarbius gyvenimo skambučius ir saugumo linkėjo gimnazijos direktorius Rimas Budraitis.
O „Juventos“ progimnazijos direktorius Vytautas Girčius negailėjo patarimų, kaip išlikti stipriems ir smalsiems. Abiturientai dainavo, grojo ir šoko, o atsisveikindami perskaitė ir paliko gimnazijai tradicinį testamentą su šmaikščiais pastebėjimais, padėkomis ir palinkėjimais visiems gimnazijos mokytojams ir darbuotojams.
Vaiva sako dar nežinanti, kaip išlaikė valstybinį lietuvių kalbos egzaminą, bet jaučiasi visiškai rami. Tiesa, ji nežada likti studijuoti Lietuvoje – jau pateikė dokumentus studijuoti meną, multimedijas ir dizainą Danijoje.
„Nežinau, ar pavyks įstoti. Nepavyks, dirbsiu čia ir bandysiu stoti vėliau. Bet žinau, kad kada nors į J. Janonio gimnaziją užsuksiu – pasižiūrėti, kaip signatarų portretai laikosi“, – šypsosi ji.
SRTF logo