PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2020 m. Rugsėjo 8 d. 15:56

A. Veryga: dalis savivaldybių neskuba atsiimti mokytojams tirti skirtų greitųjų testų

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


145016

Dalis savivaldybių vis dar nėra atsiėmusios greitųjų koronaviruso testų, numatytų mokytojų tyrimui, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Tęsiasi greitųjų testų atsiėmimas ugdymo įstaigoms. Deja, bet turiu pasakyti, kad tikrai ne visos savivaldybės iki šiol yra tuos testus atsiėmusios, tai norėčiau paraginti tas, kurios to dar nepadarė, vis tiktai suskubti ir atsiimti, nes matome situaciją, kad užkratas vis tiktai plinta ugdymo įstaigose“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė ministras.

Jis pabrėžė, kad nepradėjus mokytojų tirti dabar, vėliau bus sunkiau sekti situaciją dėl ligos plitimo pedagogų tarpe.

„Jeigu matysime, kad ir toliau yra nekreipiamas dėmesys į rekomendacijas, tikrai, matyt, kad neturėsime kito pasirinkimo kaip skelbti savivaldybes, kurios iki šiol nesuskubo su šita priemone“, – sakė A. Veryga.

Jo duomenimis, pirmadienį tokių savivaldybių buvo 14, tačiau vylėsi, jog šis skaičius jau yra sumažėjęs.

Rugpjūtį paskelbęs, kad mokytojai galės būti tiriami greitaisiais testais A. Veryga sakė, kad kai kuriais atvejais šie testai gali parodyti ligą.

Vis dėlto mokslininkai, tyrę, kam gali būti naudojami šie testai, teigė, kad mokytojus tirti greitaisiais testais nėra tikslinga, nes antikūnų buvimas, kurį galima nustatyti šiais testais, neparodo aktyvios infekcijos. Šią priemonę kaip neaiškią kritikavo ir profesinių mokytojų sąjungų atstovai.

Vėliau ministras teigė, jog greitaisiais testai siekiama įvertinti esamą situaciją mokyklose ir pastebėti, kaip ji keičiasi.

Antradienį kalbėdamas apie sveikatos priežiūros įstaigų ir valstybės apsaugos priemonių rezervą ministras vertino, jog situacija yra „tikrai gera“.

„Ir mūsų rezerve medžiagų sukaupta, ir gydymo įstaigos yra nusipirkusios, stengiamės tą situaciją stebėti“, – teigė ministras.

Vis dėlto jis pastebėjo, kad šiokios tokios įtampos kyla dėl kai kurių apsaugos priemonių, pavyzdžiui, vienkartinių pirštinių, brangimo.

Numatoma, kad valstybės rezervo sveikatos priežiūros sistemai turėtų užtekti dviem mėnesiams, taip pat bent vienam mėnesiui įsigyti apsaugos priemonių įpareigotos gydymo įstaigos bei savivaldybių administracijos.

BNS