PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Lapkričio 18 d. 14:35

A. Paukštys: po paramos G. Nausėdos rinkiminei kampanijai pajaučiau, kad visi mano projektai „ėmė lėtėti“

Lietuva

Arvydas Paukštys. ELTA / Andrius Ufartas

Ignas DobrovolskasŠaltinis: ELTA


329585

„Teltonikos“ vadovas Arvydas Paukštys tikina pajutęs, kad visi jo projektai „ėmė lėtėti“ po to, kai jis finansiškai parėmė šalies vadovą Gitaną Nausėdą jo rinkiminės kampanijos metu. Vis tik verslininkas neatmeta, kad tai gali būti sutapimas, o atsižvelgti, anot jo, reiktų į esminius klausimus – dėl elektros gavimo Taivano puslaidininkių gamyklai bei projekto įgyvendinimo.

„Aš pajaučiau, kad nuo to laiko visi mano projektai ėmė lėtėti. Visi atsakymai ir terminai, svarstymai, pasidarė ilgesni. Galbūt čia yra sutapimas ir kuriama sąmokslo teorija, nukreipiant nuo pagrindinių klausimų - kaip gauti elektrą, kaip padaryti tai, kad projektas veiktų ir būtų įgyvendintas. Aš nenorėčiau, kad mes nuklystume į „kas galėtų paneigti“ ir pan.“ – pirmadienį TV3 laidoje „Dienos pjūvis“ sakė A. Paukštys.

„Galbūt problema ir manyje, kadangi sulaukęs begalės prašytojų, ypač prieš rinkimus paremti pinigais, ne tik iš politikų, ir iš labdaros prašytojų, aš tiesiog išjungiau mobilų telefoną ir man niekas negalėjo prisiskambinti. Todėl visus klausimus sprendė mano komanda, teisininkai, projektų vadovai ir jie tai valdė. Viskas ir užstrigo vidurinėje grandyje iš valdininkų pusės“, – kalbėjo jis.

A. Paukštys aiškina, kad į procesą įsikišo tuo metu kai pamatė, jog situacija yra „beviltiška“. Vis tik jis tikina nemanantis, kad verslo savininkai turėtų vaikščioti į ministerijas ir prašyti politikų nuolankumo projektams, kurie ir taip turi būti padaryti.

„Mano žmonės nepaskambins nei premjerei, nei ministrui, tą galbūt galėjau padaryti tik aš, bet į procesą įsikišau tik tada, kai pamačiau, kad situacija yra beviltiška“, – teigė „Teltonikos“ vadovas.

„Neturėtų verslo savininkas vaikščioti pas ministerijas ir prašyti nuolankumo kažką padaryti, kai ir taip priklauso, kad būtų padaryta. (...) Aš neturiu konjako dėžučių ir nevaikščiosiu pas jokius politikus“, – kalbėjo jis.

Penktadienį pranešęs apie stringančias technologijų parko „Teltonika High-Tech Hill“ statybas, „Teltonikos“ grupei vadovaujantis A. Paukštys užsiminė, jog situacija vystant minėtą projektą esmingai pasikeitė po gegužę vykusių Lietuvos prezidento rinkimų. Verslininkas teigė, kad jo finansinė auka tuo metu perrinkimo siekusiam G. Nausėdai „kažką įskaudino“ ir sutrikdė iki tol vykusį gana sklandų bendravimą su atsakingomis valstybės institucijomis.

Į tai sureagavusi Prezidentūra situaciją pavadino skandalinga. Kaip Eltai teigė šalies vadovo vyriausias patarėjas Frederikas Jansonas, jei A. Paukščio sprendimas paaukoti 18 tūkst. eurų antrosios kadencijos siekusio prezidento Gitano Nausėdos kampanijai iš tikrųjų sukėlė problemų Vilniuje plėtotoms „Teltonika High-Tech Hill“ parko statyboms, tai signalizuoja apie galimą piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi.

Savo ruožtu D. Krinickas sako, kad Vyriausybės kanceliarija yra pasirengusi suteikti visą reikiamą informaciją, jei tokie tyrimai būtų inicijuoti.

Pranešė stabdantis 3,5 mlrd. eurų vertės technologijų parko statybas

„Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas A. Paukštys penktadienį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje. Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.

Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.

Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.

Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.

Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.

Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.