Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
BNS/Fotobankas nuotr.
Ingrida SteniulienėŠaltinis: BNS
Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį už posėdžių tvarkos pažeidimus iš posėdžių salės pašalino kaltinamąją.
Konfliktas tarp bylą nagrinėjančios teisėjos Zinos Vilnienės ir kaltinamosios kilo šiai teisėjai pranešus, kad A. G. Astrauskaitei skiriamas valstybės advokatas Mykolas Girdiušas. Tai išgirdusi kaltinamoji pareiškė, kad ginsis pati.
„Šiandien jūs visi labai pikti, jaučiuosi kaip kalėjime, nors nesu ten buvusi. Jūs skiriate nepažįstamą žmogų, jaučiuosi kaip gestapo prižiūrėtojos apšaukta, einu gerti vaistų“, – per posėdį sakė A. G. Astrauskaitė.
Po apsižodžiavimo teisėja Z. Vilnienė kaltinamajai liepė išeiti iš salės.
Po pietų tęsiant posėdį, A. G. Astrauskaitė teisme nepasirodė.
Valstybės skirtas advokatas M. Girdiušas paprašė teismo leisti nedalyvauti toliau byloje.
„Prašymas susijęs su gynyba A. G. Astrauskaitės. Jeigu klientė nepasitiki, ji išsakė nuomonę mano atžvilgiu. Prašau atleisti mane nuo tolesnio dalyvavimo. Nematau salėje savo ginamosios, teismas gali pašalinti vienam posėdžiui, o ne visam procesui“, – sakė advokatas.
Tuo metu prokuroras Remigijus Matevičius teigė, jo manymu, valstybės skirtas advokatas turi dalyvauti teismo posėdyje, o kaltinamoji norimą gynėją gali samdytis pati.
„Jis turi būti teismo salėje“, – sakė prokuroras.
Trijų teisėjų kolegija advokato M. Girdiušo prašymą atmetė.
„Kadangi kaltinamosios nėra posėdyje, negalime išklausti jos nuomonės. (..) Šioje byloje gynėjo dalyvavimas yra būtinas, nesant kaltinamojo posėdyje. Dėl posėdžio tvarkos pažeidimo A. G. Astrauskaitė pašalinta, ji sakė, kad šalinasi ir dėl sveikatos priežasčių, todėl teismas neturi galimybės užtikrinti jos dalyvavimą“, – sakė teisėja Z. Vilnienė.
Posėdžiui trečiadienį pirmininkauja teisėja Z. Vilnienė, iki tol posėdžiams pirmininkavo teisėjas Jeugenijušas Jaglinskis.
Teismas taip pat įspėjo kaltinamąjį Antaną Kandrotą ir dar kelis kaltinamuosius, kad už replikavimą per teismo posėdį, jo tvarkos nesilaikymą jie taip pat gali būti pašalinti iš salės.
Trečiadienį kaip nukentėjusieji apklausiami Vilniaus apskrities policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.
Viešojo saugumo tarnybos darbuotoja liudijo, kad per sprogimą prie Seimo per riaušes 2021 metų rugpjūtį ji neteko sąmonės.
Tuo metu vienas policijos pareigūnas liudijo, kad tarp susirinkusiųjų prie Seimo jis pamatė galimai neblaivią moterį ir nusprendė nustatyti jos girtumą, taip pat jos asmenybę.
Pareigūno teigimu, kai jis moterį paėmė už parankės, ši jam įkando į žastą.
Policininkas teismo salėje atpažino su juo taip galimai pasielgusią kaltinamąją Oksaną Pročkailo. Ją teismas taip pat įspėjo dėl replikavimo per posėdį iš vietos.
„Įspėju, kad būsit pašalinta iš teismo salės, jei nesilaikysit posėdžio tvarkos“, – sakė teisėja Z. Vilnienė.
Policininkas taip pat liudijo, kad į juos pasipylė akmenų kruša, minioje buvo provokuojančių asmenų, jie ragino mėtyti akmenis į pareigūnus.
„Kada dar gausim dar progą pamėtyti akmenis į policijos pareigūnus“, – bylos medžiagoje užfiksuoti galimo provokatoriaus žodžiai.
Į posėdį trečiadienį neatvyko per 20 kaltinamųjų, du savavališkai išvyko į užsienį, nors jiems skirtas rašytinis pasižadėjimas neišvykti, jie posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu.
Teisėja Z. Vilnienė taip pat paskelbė, kad advokatui Valerijui Kirpičnikovui už neatvykimą į spalio 11-osios posėdį be pateisinamos priežasties skirta 300 eurų bauda. Tokio pat dydžio bauda skirta ir dar 11-ai kaltinamųjų.
Kaip skelbė BNS, neseniai Ispanijoje sulaikytas ieškomas kaltinamasis riaušių prie Seimo byloje Arnoldas Kriskis. Paiešką vykdę pareigūnai nustatė, kad vyras slapstosi Taragonos mieste.
Kaltinimai riaušių prie Seimo byloje yra pareikšti 87 asmenims, į posėdžius, kaip įprasta, visi jie nesusirenka. Beveik visi kaltinamieji yra laisvėje.