REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2024 m. Gegužės 14 d. 07:36

A. Blinkenas atvyko į Ukrainą iš anksto neskelbto vizito, kad pademonstruotų JAV paramą

Lietuva

BNS Fotobanko nuotr.

Živilė AleškaitienėŠaltinis: ELTA


301071

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas antradienio rytą atvyko į Kyjivą iš anksto neskelbto vizito, kurio tikslas – patikinti ukrainiečius dėl tęstinės JAV paramos ir ginklų tiekimo, Rusijai puolant šiaurės rytinį Charkivo regioną.

Ketvirtą kartą nuo Rusijos invazijos pradžios 2022 metų vasario mėnesį atvykdamas į Kyjivą A. Blinkenas važiavo naktiniu traukiniu iš Lenkijos ir planuoja susitikti su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, pranešė kartu atvykęs AFP žurnalistas.

Vizitas surengtas kelios savaitės po to, kai JAV Kongresas po mėnesius trukusių politinių ginčų pagaliau patvirtino 61 mlrd. dolerių finansinės pagalbos Ukrainai paketą, kuris leido tiekti labai reikalingus ginklus pavargusioms šalies pajėgoms.

Tikimasi, kad pagalba atvyks sparčiau, nes Vašingtonas siekia kompensuoti prarastus mėnesius, kol Kongresui nesisekė susitarti dėl pagalbos.

„Pirmiausia šia kelione norima pasiųsti stiprų patikinimo signalą ukrainiečiams, kurie akivaizdžiai išgyvena labai sunkų momentą, nes Rytų fronte vyksta įtempti mūšiai, o rusai dabar plečia atakas per sieną į Charkivą“, – traukinyje žurnalistams sakė vienas aukšto rango JAV pareigūnas, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga.

A. Blinkenas ketina išsamiai išdėstyti, kaip JAV pagalba „bus vykdoma, kad padėtų sustiprinti jų gynybą ir leistų jiems vis labiau susigrąžinti iniciatyvą mūšio lauke“.

Rusija „akivaizdžiai meta viską, ką turi, į rytus ir kovų išplėtimas iki Charkivo yra šios strategijos atspindys, – sakė pareigūnas. – Tačiau mes labai tikime, kad ukrainiečiai vis veiksmingiau stums rusus atgal, nes mūsų pagalba plūsta tiek iš Jungtinių Valstijų, tiek iš kitų sąjungininkų ir partnerių.“

Be derybų su V. Zelenskiu, tikimasi, kad A. Blinkenas susitiks su užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba bei pilietinės visuomenės nariais ir papildomai pasakys kalbą, skirtą „Ukrainos strateginei sėkmei“.

Taip pat ketinama aptarti dvišalį gynybos susitarimą, kurį JAV tikisi sudaryti iki liepos mėnesį Vašingtone vyksiančio NATO aukščiausiojo lygio susitikimo. „Derybos yra baigiamajame etape, esame labai arti“, – sakė JAV pareigūnas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA