PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Gegužės 9 d. 14:09

A. Armonaitė: apmokestinus tik paskirstytą įmonių pelną, verslui būtų padedama labiau, nei teikiant paskolas ar subsidijas

Pasaulis

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


216136

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė ragina neatidėlioti diskusijų dėl paskirstyto pelno mokesčio modelio įvedimo šalyje, kadangi tokia parama verslui, jos vertinimu, būtų reikšmingesnė, nei valstybės teikiamos lengvatinės paskolos ar subsidijos.

„Girdime, kad to palaikymo politiškai galbūt nėra tiek daug, jo gal norėtųsi daugiau, bet mes vis dėlto siūlytume visiškai neatidėti šitos temos“, – pirmadienį naujienų portalui „Delfi“ kalbėjo A. Armonaitė.

Pasak ministrės, pelno mokesčio modelį, kuomet įmonės veikloje panaudojamas pelnas nėra apmokestinamas, jau taiko daugelis regiono valstybių. Be to, tokia investicija, jos teigimu, pagerintų ir jau veikiančių įmonių augimo galimybes.

„Jeigu įmonė plečiasi, tai natūralu, kad nereikėtų tos plėtros apmokestinti. Juk ji, jeigu plečiasi, tai investuoja į naujus padalinius, technologijas, darbo vietas“, – aiškino politikė.

A. Armonaitė pažymi, kad, siekiant išvengti reikšmingų valstybės biudžeto praradimų, iš pradžių paskirstyto pelno mokesčio modelį būtų galima taikyti įmonėms, kurių apyvarta neviršija 20 mln. eurų per metus. Vis tik ministrė įsitikinusi, kad tokia pelno mokesčio reforma reikšmingai paskatintų šalies ekonomikos augimą.

„Taip, valstybės biudžetas trumpuoju laikotarpiu netenka pajamų, bet ministerija turi paskaičiavimus, jog ilguoju laikotarpiu BVP iš tikrųjų dar ir augtų“, – tikino ji.

Todėl, ministrės vertinimu, sistemos, kuomet būtų apmokestinamas tik įmonės akcininkams išmokamas pelnas, įvedimas būtų reikšmingesnė pagalba su iššūkiais susiduriančiam verslui, nei dabar taikomos valstybės paramos priemonės.

„Mes čia kalbame apie visokias apyvartines paskolas, subsidijų schemas, o čia (...), man atrodo, būtų dar didesnė pagalba verslui“, – pabrėžė A. Armonaitė.

ELTA primena, kad, preliminariais Ekonomikos ir inovacijų ministerijos skaičiavimais, šalyje įvedus paskirstyto pelno mokesčio modelį, reformai įgyvendinti pasiskolintas vienas euras per dešimtmetį Lietuvos bendrojo vidaus produkto prieaugį padidintų nuo 3,7 iki 5 eurų. Pasak ministerijos, nuo trijų iki penkių kartų galinti atsipirkti investicija gerintų šalies konkurencinę padėtį bei reikšmingai prisidėtų prie naujų darbo vietų kūrimo.

Tai, pasak ministerijos, skatintų jau veikiančias įmones investuoti, todėl metinės investicijos augtų 3,7 procento. Įgyvendinus šį modelį būtų sukurta apie 2,8 tūkst. naujų darbo vietų kasmet.

Dar kovo pabaigoje Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius yra teigęs, kad dėl konkretaus modelio pasirinkimo bus apsispręsta sulaukus ministerijos skaičiavimų, įvertinus galimą reinvestuojamo ir paskirstyto pelno mokesčių sistemų poveikį šalies ekonomikai bei biudžeto surinkimui.

Tačiau skeptiškai šią iniciatyvą yra įvertinusi finansų ministrė Gintarė Skaistė. Ji laikosi pozicijos, kad, įgyvendinus pasiūlymą šalyje taikyti mokestinę lengvatą paskirstytam įmonių pelnui, fiskaliniai nuostoliai biudžetui būtų ypač dideli ir keltų grėsmę Vyriausybės įsipareigojimų vykdymui: švietimo susitarimo įgyvendinimui, papildomam pensijų indeksavimui, valstybės tarnybos reformos sėkmingam įgyvendinimui ir kitiems prisiimtiems įsipareigojimams.

Finansų ministerija akcentuoja, kad Lietuvoje taikomi pelno mokesčio tarifai yra vieni mažiausių Europos Sąjungoje, o Lietuvos pelno apmokestinimo sistema jau šiuo metu vertinama kaip viena iš patraukliausių tradicinių pelno apmokestinimo sistemų.

ELTA

Kreditai internetu paskolos-internetu.eu