Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
pixabay.com nuotr.
Reporteris UgnėŠaltinis: Etaplius.lt
Susipakuoti daiktus kelionei jau yra nemažas iššūkis, tačiau dar sudėtingiau yra susipakuoti visus reikalingus daiktus persikraustant. Daiktų atsirinkimas, planavimas, ilgalaikis pakavimas, pervežimas, naujos vietos tiems patiems daiktams suradimas... Tai užima daug laiko ir kelia nemažai streso.
Dažnai būtent tam yra begalė patarimų, kaip tai padaryti greičiau ir efektyviau, egzistuoja perkraustymo paslaugos ir tam tikri specialistai, turintys daug patirties ir galintys padėti tokioje situacijoje. Tačiau kuo pasitikėti ir kaip elgtis būtų tinkamiausia? Į šiuos klausimus atsakys www.movers.lt perkraustymo komandos specialistai.
Pakavimas ir daiktų pervežimas: daryti tai pačiam ar prašyti profesionalų pagalbos?
Pirmiausia turite nuspręsti, ar kraustymas bus jūsų rūpestis ar perleisite darbus perkraustymo įmonei. Taip pat galite rinktis kombinuotą variantą: jei galite viską supakuoti, bet neturite erdvaus automobilio, pasinaudokite įmonių pagalba sunešant ir išvežant. Arba atvirkščiai: jei turite erdvų automobilį, išsivežti galite ir patys, tereikia, kad kas nors pasirūpintų supakavimu, išnešimu. Prisiminkite, kad pakavimas užima nemažai laiko, o išnešimas gali sukelti labai daug nenumatytų problemų. Kad išsirinktumėte teisingą variantą, stenkitės numatyti būsimas problemas ir ieškokite optimaliausių sprendimo būdų.
Kaip pasiruošti perkraustymui?
Perkraustymas daugeliui žmonių yra stresą keliantis darbas. Tačiau viskas gali būti daug paprasčiau, jei vadovausitės veiksmų planu, parašytu apačioje.
Pirmiausia, apžiūrėkite dabartiniuose namuose esančius daiktus. Nereiktų jų visų vežtis į naujus namus - geriau kiekvieną atidžiai apsvarstyti ir išmesti ar palikti. Atskirai pasidėkite itin reikalingus dokumentus ir kitus daiktus, kad, vykstant sumaiščiai, netyčia jų neišmestumėte.
Pakuodami daiktus, pagalvokite apie tinkamiausią tvarką. Patartina viską dėlioti į dėžes, ant kurių yra užrašyti patalpos, kurioje yra daiktų vieta, pavadinimai, pavyzdžiui, virtuvė, vonia ir panašiai. Dar daugeliui padeda daiktų savininkų vardų užrašymas. Į dėžes pradėkite dėti nereikalingiausius, mažiausius daiktus.
Pasirūpinkite daiktų saugumu - dėžės turi būti su tvirtu dugnu ir atidžiai užklijuotos, o dužūs, lengvai sulaužomi daiktai - apsupti laikraščiais, plėvelėmis ar skudurais.
Suplanuokite, kokie daiktai ir dėžės turėtų namus pasiekti kuo greičiau. Taip bus lengviau ne tik jums, tačiau ir pagalbininkams - užteks pasakyti dėžių pavadinimus, kad pastarieji žinotų, ką vežti.
Įvertinkite visų pervežamų baldų matmenis ir apsvarstykite išnešimo galimybes. Baldų pervežimas gali tapti itin komplikuotas procesas. Kartais nutinka taip, kad pro duris koks nors daiktas ar baldas netelpa ir jį tenka išardyti arba išmesti. Pavyzdžiui, sena sofa, kuri atsidūrė jūsų namuose, kai dar nebuvo įdėtos siauresnės durys, arba pianinų pervežimas, kai juo jau seniausiai nebegrojate ir neplanuojate to daryti. Jei dalykas neišardomas, tuomet reikia apsvarstyti kitas alternatyvas - galbūt įmanoma daiktą išnešti per langą, naudoti kėlimo techniką ar ardyti duris?
Pasirūpinkite išnešamais baldais. Nepamirškite išimti visų nepritvirtintų lentynų spintose, spintelėse bei šaldytuvuose, iškraustykite visus įmanomus stalčius. Patartina medinius paviršius uždengti pledais, antklodėmis ar plėvelėmis, kad nebūtų įbrėžimų. Nusukite visas baldų kojas, atskirkite baldų rėmus ir kartu suriškite. Kitus baldus ir daiktus, pavyzdžiui, veidrodžius, bandykite taip pat apsaugoti - apsupkite tuo, kas užtikrintų nedužimą, kūrybiškai stenkitės sumažinti užimamą daiktų vietą.
Ypatingą dėmesį skirkite elektroniniams prietaisams. Smulkius daiktus kaip distanciniai pultai ar prailginimo laidai sudėkite į atskiras dėžes su užrašais, kas viduje yra, ir būtinai palikite instrukcijas. Stambių elektros prietaisų dalis, kurios yra nuimamos, atskirkite bei supakuokite atskirai.
Suplanuokite krovimą į transportą. Jei dėl kokių nors priežasčių negalite pasinaudoti profesionalų pagalba, pasistenkite, kad transportas būtų kuo arčiau plačių durų ir kad pernešimo vietoje vyktų kuo mažiau judėjimo.
Iškraunant daiktus, pasirūpinkite jų vieta. Jie turėtų jau iškart būti dedami į jiems skirtas vietas. Pasistenkite dėžes padėti tokioje vietoje, kurioje netrukdytų praėjimo ir nereiktų kilnoti. Tam puikiai tinka kambario centras, vidurys. Tuščias dėžes kuo greičiau išmeskite.
Persikraustymas nėra toks sudėtingas procesas, jei vadovaujamasi patarimais, eiliškumu, tvarka ir pasitikima profesionalų patirtimi. Darbuotojų, atliekančių šį darbą, įkainiai atsiperka ir jums - juk tai sukelia daug mažiau streso, vargo ir garantuoja saugų turto pervežimą.