PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2021 m. Gegužės 4 d. 08:07

5 patarimai, kaip išvengti skolų

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


173775

Geriausias būdas kontroliuoti savo finansus – tai laiku grąžinti skolas. Dar geriau yra skolų apskritai neturėti. Žinoma, tai ne visada taip paprasta, nes didelė dalis žmonių šiandien neįsivaizduoja gyvenimo be būsto paskolos, automobilio lizingo ar krūvos kreditinių kortelių.

Vis dėlto, net ir turėdami svarbių finansinių įsipareigojimų, jūs galite į skolinimąsi žiūrėti atsakingai vadovaudamiesi tam tikrais patarimais, kurie padės neįbristi į skolų liūną. Štai keli svarbūs patarimai, kad skolų išieškojimas neapsunkintų jums gyvenimo, o antstoliai neužkluptų netikėtai.

Jeigu neįstengiate įsigyti prekės ne išsimokėtinai, nepirkite jos. Vienas pavojingiausių dalykų, kuriuos daro žmonės, yra įsitikinimas, jog daiktų pirkimas išsimokėtinai „apsimoka“. Tačiau tai tėra iliuzija – jeigu jūs piniginėje neturite visos sumos, vadinasi, nesate finansiškai pajėgus tą prekę įsigyti. Vadovaukitės šia taisykle: jeigu negalite už ką nors sumokėti grynais, nepirkite to išsimokėtinai.

Visada turėkite santaupų. Lietuvoje atliktas tyrimas parodė, kad tik po 13 proc. gyventojų turi santaupų dviem ir trims mėnesiams. Dešimtadalis lietuvių netekę reguliaraus pajamų šaltinio nepragyventų nei vieno mėnesio, o 17 proc. padengtų būtinąsias išlaidas vieną mėnesį. Dar 12 proc. Lietuvos gyventojų visiškai neturi santaupų. Finansų ekspertų teigimu, sąskaitoje reikėtų turėti bent 6 mėnesių atlyginimą siekiančių santaupų, jeigu norite po kojomis turėti pakankamai tvirtą pagrindą. Šie papildomi pinigai jums padės, jeigu neteksite darbo, sunkiai susirgsite ar atsiras kitų netikėtų, bet būtinų išlaidų.

Turėkite biudžetą. Žinodami savo kiekvieno mėnesio išlaidas jūs geriau kontroliuosite, kur nukeliauja pinigai ir kaip galėtumėte juos panaudoti efektyviau. Mėnesio pradžioje pasižymėkite, kokią sumą skirsite santaupoms ir kiek pinigų jums liks padengus būtinąsias išlaidas. Jeigu nutiks taip, kad reikės netikėtai apkarpyti tam tikras išlaidas, turėdami biudžetą iškart žinosite, kurioje vietoje dar galite pataupyti. Beje, tam galite naudoti ir dabar populiarias mobilias aplikacijas, kurios automatizuos dalį proceso.

Svarbu ne tai, ko norite, o ko reikia. Kiekvieno namų ūkio biudžete yra nebūtinų išlaidų, kurias galima sumažinti. Atsižvelkite į savo asmeninę finansinę situaciją ir pagalvokite – galbūt iš „Bolto“ galite užsisakyti maisto ne kartą į savaitę, bet kartą į mėnesį? O gal įmanoma šį mėnesį nepirkti naujų drabužių internetu, bet vietoje to įsigyti kur kas pigesnių dėvėtų prekių? Kuo labiau apmažinsite savo įnorius, tuo geresnė bus jūsų finansinė padėtis.

Jeigu jums pakėlė algą...  Jeigu radote geriau apmokamą darbą arba jums pakėlė atlyginimą, pasistenkite papildomą sumą atidėti taupymui ir bandykite pragyventi iš to paties mažesnio atlyginimo. Juk anksčiau jums tai puikiai pavykdavo. Papildomas pajamas galite įdarbinti – pasidomėkite šiuo metu populiariais investavimo būdais.

Skolų išvengti nebus taip sudėtinga, jeigu pasistengsite bent šiek tiek save apriboti. Pinigų leidimas tapo viena populiariausių pagundų šiandienos visuomenėje, o tai vėliau reiškia netikėtai užgriuvusias skolas. Pritaikykite aukščiau aprašytas strategijas savo gyvenime, kad vėliau netektų sukti galvos dėl kreditorių, skolų išieškotojų ir antstolių.

Remiamas turinys