PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Kovo 17 d. 15:33

5 patarimai, kaip išsirinkti tinkamą čiužinį

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


168496

Kokybiškas miegas labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenime. Pailsėję ir gerai išsimiegoję galime būti kur kas produktyvesni, todėl labai svarbu išsirinkti patogų ir kokybišką čiužinį.

1. Kokį čiužinį rinktis: minkštą, vidutinį ar kietą?

Dažniausiai galvojama, kad kuo kietesnis čiužinys, tuo jis bus geresnis. Tačiau svarbu, tai kaip čiužinys prisitaiko prie kiekvieno kūno individualiai. Kuo didesnis žmogaus svoris, tuo kietesnio čiužinio reikės. Visi esame skirtingo svorio ir ūgio, todėl miegodami ant to paties čiužinio jausimės nevienodai. Apsispręsti, kokį čiužinį išsirinkti gali padėti ir jūsų miegojimo įpročiai. Mėgstantiems gulėti ant nugaros dažniausiai patariama rinktis kietesnius, o gulintiems ant šono – minkštesnius čiužinius.

Čiužinį rinkitės specializuotose parduotuvėse, kur specialistai pagal jūsų duomenis padės jums išsirinkti geriausią variantą. Nebijokite bandyti ir atsigulti ant čiužinių, rinkitės tą, kuris jums atrodys patogiausias.

2. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Dažniausiai daroma klaida renkantis čiužinį – atmestinumas. Norint išsirinkti gerą čiužinį, neužtenka vien paspausti pirštais ir taip patikrinti, ar jis jums tinka. Jei turite galimybę atsigulkite ant skirtingų čiužinių ir išbandykite juos. Išbandykite kuo daugiau čiužinių, gulint ant pilvo, nugaros ir šono. Prieš perkant gerai apgalvokite, koks naujasis čiužinys turėtų būti.

Renkantis čiužinį taip pat svarbu iš kokios medžiagos jis padarytas: spyruoklinis, latekso, mišriai sluoksniuotas ar putų poliuretano. Nemažai įtakos geram miegui turi ir čiužinio užvalkalas ar apsauginis čiužinys.

3. Kokio dydžio čiužinį rinktis?

Prieš perkant svarbu tiksliai žinoti lovos matmenis. „Magrės baldų“ asortimente galima rasti visų standartinių dydžių gaminius, todėl išsirinkti sau tinkamą labai lengva. Taip pat, esant poreikiui, čiužinius ir lovas galima pagaminti pagal individualų užsakymą.

4. Koks lovos pagrindas yra geriausias?

Jeigu norite, kad jūsų naujas čiužinys būtų ilgaamžis, svarbu pasirūpinti tinkamu lovos pagrindu. Jis turėtų užkirsti kelią nešvarumų ir drėgmės kaupimuisi ir užtikrinti gerą oro cirkuliaciją. Geriausias pagrindas čiužinimas – medinės grotelės. Grotelės leidžia čiužiniui geriau vėdintis, jų pagalba geriau funkcionuoja čiužinio anatominės zonos, o pats čiužinys ilgiau tarnauja.

5. Kas kiek laiko reikėtų keisti čiužinį?

Dažniausiai čiužinys tinkamas naudoti apie 10 metų, tačiau jo tarnavimo laikas dažnai priklauso nuo medžiagos, aplinkos poveikio, priežiūros, laikymo sąlygų ir kokybės. Jeigu jūsų čiužinys girgžda verčiantis, pradėjo spausti šonus – laikas jį keisti.

Senas čiužinys būna prisigėręs prakaito, jame galima rasti negyvų odos dalelių, gali gyventi erkutės. Dėl erkučių gali atsirasti alergija, egzema ar astma. Higienos atžvilgiu čiužinį geriausia keisti kas 5-7 metus arba greičiau, jeigu jaučiate, kad jis susidėvėjo ir įdubo.

this-new-mattress-is-very-uncomfortable-1.jpg

Apie tai, kokias problemas gali sukelti netinkamai pasirinktas čiužinys, komentuoja „Magrės baldų“ dizainerė-marketingo vadovė Milda Katkauskaitė Toricinė:

Patogus čiužinys, atitinkantis būtent individualius mūsų poreikius bei „sprendžiantis“ tam tikras sveikatos problemas (antialerginiai čiužiniai su sojų aliejumi, pralaidesni orui čiužiniai ir t.t.) užtikrins sveiką ir kokybišką miegą. Šioje vietoje labai svarbūs žodžiai tampa kokybiškas miegas. Kas tai yra? Miegas – mūsų optimaliai subalansuotos dienos tvirtas pagrindas, sveikos dienos pradžia. Taigi, mes visi norime atsikelti žvalūs, kupini jėgų, pailsėję ir pasiruošę naujai dienai tiek fiziškai, emociškai ir psichiškai. Nepailsėjęs, blogai miegantis žmogus gali jautriau reaguoti į išorinius dirgiklius, į kuriuos pailsėjęs žmogus net nekreiptų dėmesio. Greitesnis fizinis nuovargis, irzlumas, prasta psichologinė būsena – visa tai susiję su kokybiško miego stoka. Fizinis diskomfortas, kurį gali sukelti netinkamas čiužinio pasirinkimas yra „kita medalio pusė“.

Pasirinkus per kietą čiužinį gali pradėti krypti stuburas, skaudėti šonus, sąnarius, kaklo bei nugaros raumenis, ypatingai pečių bei dubens srityse, kadangi čiužinys, būdamas per kietas, neišsilenkia pakankamai pagal jūsų kūno formas, nesuteikia stuburui tinkamos atramos. Per minkštas čiužinys – prisitaiko prie kūno formų, tačiau gali iškreipti stuburą, jeigu ties dubens sritimi svoris yra per didelis čiužiniui ir jis įdumba daugiau nei turėtų, miegant ant tokio čiužinio nesuteikiama tinkama atrama kitoms stuburo dalims dėl to gali atsirasti kaklo, netgi pilvo skausmai.

Todėl renkantis čiužinį prisiminkite, kad jį naudosite ne vienerius metus, tad tai reikia daryti atsakingai ir neskubant. „Magrės baldų“ čiužiniai gaminami su poliuretanu, kuris yra prisotintas sojų aliejumi. Tai užkerta kelią dulkių erkučių susidarymui. Poliuretanas yra sertifikuotas, tinkantis alergiškiems žmonėms bei kūdikiams. O mūsų profesionali konsultantų pagalba – užtikrins ir padės išsirinkti individualiai kiekvienam labiausiai tinkantį čiužinį.

Daugiau išsamių patarimų, kaip išsirinkti tinkamą ir kokybišką čiužinį galite rasti čia: https://www.magresbaldai.lt/2019/09/02/kodel-reikia-atkreipti-demesi-ciuzinio-pasirinkima/

Remiamas turinys