Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
UAB „Šiaulių vandenys“ nuotr.
UAB „Šiaulių vandenys“Šaltinis: Pranešimas spaudai
Plečiami vandentiekio ir nuotekų tinklai
Didžiąją dalį lėšų UAB „Šiaulių vandenys“ skyrė vandentvarkos infrastruktūros plėtrai. Juk kokybiškas geriamasis vanduo ir nepertraukiamos nuotekų tvarkymo paslaugos gyvybiškai svarbios sveikam ir patogiam gyvenimui mieste. Centralizuoti tinklai pradėti tiesti besikuriančio Šiaulių miesto Lieporių–Šventupio individualių gyvenamųjų namų rajono pietrytinėje ir rytinėje dalyse, o metų pabaigoje bendrovė pasirašė sutartį tinklų plėtrai Pabalių kvartalo vakarinėje dalyje.
Plėtojant vandentvarkos infrastruktūrą, 2025–2026 m. iš viso planuojama nutiesti 12,5 km vandentiekio ir 13,1 km nuotekų tinklų. Šie projektai suteiks galimybę prie centralizuotai teikiamų paslaugų prisijungti 162 esamiems namų ūkiams ir dar 271 ateityje.
Bendrovė tinklų plėtrą tęsė ir pagal gyventojų prašymus, įrengiant vandentiekio įvadą ir nuotekų išvadą iki sklypo ribos. Nutiesus 1,0 km vandentiekio ir 0,8 km nuotekų atšakų, prie miesto centralizuotos sistemos buvo prijungti 57 namų ūkiai.
Atnaujinta susidėvėjusi infrastruktūra
Galimybė jungtis naujiems vartotojams atsirado ir Rėkyvos seniūnijoje. UAB „Šiaulių vandenys“ Bačiūnų gatvėje sėkmingai užbaigė beveik 7 km naujos slėginės nuotekų linijos statybą. Įrengus naują vamzdyną, padidėjo nuotekų pralaidumas ir saugus transportavimas, išsiplėtė centralizuoto nuotekų tvarkymo zona.
Kryptingai tęsiant įrenginių atnaujinimo darbus, bendrovė rekonstravo net tris dešimtmečius tarnavusią Gytarių nuotekų siurblinę. Įdiegus modernias technologijas, padidėjo siurblinės pajėgumai, automatizuoti įrangos valdymo procesai, sumažėjo aplinkos taršos rizika.
Atnaujinta infrastruktūra padeda užtikrinti patikimą vandentvarkos sistemos funkcionavimą. Ypač didelio dėmesio reikalauja vandentiekio ir nuotekų tinklų infrastruktūra. Vamzdynai nuolat dėvisi ir jų remontas, periodinė priežiūra bei valymas yra nuolatinis procesas. Per praėjusius metus UAB „Šiaulių vandenys“ rekonstravo apie 1,4 km avaringiausio vandentiekio ir apie 1,5 km buitinių nuotekų vamzdyno. Vykdomi darbai padėjo reikšmingai sumažinti gedimų skaičių vandentiekio ir nuotekų tinkluose (8 proc. mažiau), taip pat ir vandens nuostolius (sudaro 9,1 proc.).
Pasigamino beveik 43 proc. veiklai reikiamos energijos
UAB „Šiaulių vandenys“ investuodama į tinklų plėtrą ir susidėvėjusių įrenginių atnaujinimą, siekia užtikrinti paslaugų kokybę, efektyviau valdyti infrastruktūrą bei kitus resursus, nes tai turi įtakos paslaugų kainoms.
Bendrovei sutaupyti padeda objektuose įdiegti žiedinės ekonomikos ir atsinaujinančios energetikos technologiniai sprendimai. 2024 m. beveik 43 proc. įmonės veikloje suvartotos elektros energijos sudarė žalioji energija. Nuotekų valykloje apdorojant dumblą ir riebalų atliekas, kartu su 500 kW saulės jėgaine, sugeneruota apie 60 proc. elektros ir apie 56 proc. šilumos energijos, reikiamos šio objekto technologiniams procesams. Birutės vandenvietėje eksploatuojama 800 kW galios saulės elektrinė pagamino apie 40 proc. vandens gavybai reikalingos elektros energijos.
Tvariai naudodama aplinkos išteklius, bendrovė sutaupė apie 500 tūkst. Eur sąnaudų ir tuo pačiu padėjo sumažinti anglies dvideginio emisijas, kurios į atmosferą patektų gaminant tokį kiekį elektros ir šilumos energijos naudojant iškastinį kurą.
Prie poveikio aplinkai mažinimo UAB „Šiaulių vandenys“ prisidės ir kompetentingais laboratoriniais tyrimais. 2024 m. bendrovės Vandens tyrimų laboratorijos nuotekų tyrimų padalinys, vienas pirmųjų vandentvarkos įmonių, buvo akredituotas pagal tarptautinį LST EN ISO/IEC 17025:2018 standartą. Laboratorijos veikla padės užtikrinti itin aukštą paviršinio vandens ir nuotekų cheminių tyrimų kokybę bei patikimumą, kad išvalius nuotekas į aplinką būtų grąžinamas švarus vanduo.
Augo paslaugų realizacija
UAB „Šiaulių vandenys“ tvariai valdydama išteklius kuria darniai su gamta veikiančią vandentvarkos sistemą, kurios dalimi tampa kiekvienas prisijungęs namų ūkis ar įmonė. Per praėjusius metus klientų skaičius išaugo 224, o iš viso bendrovė aptarnavo 55 611 klientų.
Teigiami pokyčiai atsispindi ir paslaugų realizacijoje. 2024 m. vartojimui patiekta apie 4,4 mln. kub. metrų geriamojo vandens, išvalyta 8 mln. kub. metrų nuotekų. Geriamojo vandens pardavimai paaugo 3,7 proc., o nuotekų tvarkymo apimtys 3,3 proc. didesnės nei 2023 m. Paslaugų augimas stebėtas gyventojų ir ūkio buities įmonių grupėje, o pramonės įmonių sektoriuje šie rodikliai mažėjo: vandens parduota 0,3 proc., nuotekų sutvarkyta 4,7 proc. mažiau nei praėjusiais metais.
UAB „Šiaulių vandenys“ nuolat tobulina veiklą ir augina klientų pasitikėjimą. Kasmetinėse apklausose bendrovė sužino klientų lūkesčius ir atsiliepimus apie teikiamų paslaugų bei aptarnavimo kokybę. Įmonė džiaugiasi, kad pasitenkinimo rodikliai išlieka stabiliai aukšti. 2024 m. apklausos duomenimis, klientų pasitenkinimas geriamojo vandens kokybe siekė 91 proc., nuotekų tvarkymu – 78 proc., gedimų šalinimu tinkluose – 78 proc., o klientų aptarnavimu – 92 proc.
UAB „Šiaulių vandenys“ ir toliau investicijas nukreips į infrastruktūros plėtrą ir gerinimą, paslaugų kokybę, veiklos efektyvinimą, taršos prevenciją bei pažangios organizacijos kūrimą. Kryptingai įgyvendinami strateginiai tikslai atliepia klientų ir akcininko – Šiaulių miesto savivaldybės – lūkesčius, siekiant užtikrinti gyvybiškai svarbių vandentvarkos paslaugų teikimą bei aplinkos tausojimą.
Remiamas turinys