Sportas2019 m. Balandžio 28 d. 20:51

18-mečių čempionate triumfavo „Žalgirio“ merginos ir Vilniaus krepšinio mokykla

81710

Didžiąją mačo dalį pirmavusios Kauno KM „Žalgiris“ II merginos Moksleivių krepšinio lygos (MKL) 18-mečių merginų čempionato finale po dramatiškos kovos 76:75 (17:21, 21:5, 13:17, 25:32) įveikė Vilniaus KM I ekipą ir tapo turnyro čempionėmis.

Prasidėjus paskutinei mačo minutei, Audronė Zdanevičiūtė pataikė dvitaškį metimą (68:72), tačiau kitoje atakoje Urtė Čižauskaitė sugrąžino „Žalgirio“ merginoms šešių taškų persvarą (74:68), o Vilniaus KM I dar ir pažeidė aštuonių sekundžių taisyklę.

Šaltus nervus mačo pabaigoje pademonstravo KM „Žalgiris“ II ekipos kapitonė Simona Visockaitė, kuri realizavo abu baudų metimus (76:72). Aušrinė Belickaitė, likus sekundei, dar pataikė tolimą metimą, tačiau tai rungtynių baigties jau nepakeitė (75:76).

Nugalėtojoms Urtė Čižauskaitė (15 atk. kam.) pelnė 24 taškus, Aistė Švėgždaitė - 15, Klaudija Janionytė (7 rez. perd., 7 kld.) - 11.

Vilniaus KM I ekipoje Justina Miknaitė surinko 28 taškus, Audronė Zdanevičiūtė - 25, Aušrinė Belickaitė - 13.

Panevėžio R. Sargūno SG/KKSC merginos pasidabino bronzos medaliais. Rimos Daunienės auklėtinės kovoje dėl trečiosios vietos po atkaklios kovos 65:55(13:19, 20:19, 16:6, 16:11) palaužė Alytaus SRC krepšininkes.

Simbolinis finalo ketverto merginų penketas: Urtė Čižauskaitė (KM „Žalgiris“ II), Aistė Švėgždaitė (KM „Žalgiris“ II), Audronė Zdanevičiūtė (Vilniaus KM I), Gedvilė Savostaitė (Alytaus SRC), Vestina Keburytė (R. Sargūno SG/KKSC).

18-mečių vaikinų čempionato finale staigmenų neužfiksuota. Reguliariojo sezono nugalėtojai Vilniaus KM I krepšininkai 98:62 (27:16, 21:18, 23:16, 27:12) nugalėjo Klaipėdos V. Knašiaus KM ekipą.

Edvino Justos auklėtiniai jau nuo pirmųjų minučių šovė į priekį (25:10), o po dviejų kėlinių turėjo 14 taškų pranašumą (48:34). Po pertraukos Vilniaus KM I net neketino mažinti apsukų ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo triuškinamą pranašumą (71:50). Ketvirtasis kėlinys tapo formalumu. Vilniaus „Ryto“ arenoje savų žiūrovų palaikomi sostinės krepšininkai rezultatą paskutinėje atkarpoje pavertė nepadoriu ir iškovojo daugiau nei užtikrintą pergalę 98:62.

Vilniaus KM I komandai Augustas Marčiulionis (9 rez. perd.) pelnė 19 taškų, Ąžuolas Tubelis (11 atk. kam.) ir Adas Šimonis - po 16, Erikas Jarmolajevas (8 atk. kam.) - 13, Ignas Goliančikas - 12.

V. Knašiaus KM ekipoje Oskaras Pleikys surinko 28 taškus, Dominykas Venckus - 13, Gediminas Leščiauskas - 8.

Kauno KM „Perkūnas-Vytrita“ komanda tik po atkaklios kovos 86:80 (21:19, 19:20, 19:25, 27:16) įveikė Mažeikių SM krepšininkus ir pasidabino bronzos medaliais.

Simbolinis finalo ketverto vaikinų penketas: Kasparas Bružas (Mažeikių SM), Adomas Sidarevičius (KM „Perkūnas“), Oskaras Pleikys (V. Knašiaus KM), Augustas Marčiulionis (Vilniaus KM I), Ąžuolas Tubelis (Vilniaus KM I).