PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Balandžio 8 d. 13:12

11 nepaprastų budistų vienuolių patarimų

Šiauliai

Patarimas. Vietoje to, kad perdarinėtumėte pasaulį pagal savo norus, tiesiog paleiskite jus jaudinančius dalykus ir pasijuskite visatos dalimi. RyanMcGuire nuotr.

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt


33801

Mes skiriame galybę laiko darbui, kažkokiems neva svarbiems reikalams, pamiršdami pažvelgti į savo vidų. O jei pažvelgtume, suprastume, ko iš tikrųjų norime. Bet kaip pažvelgti į savo vidų? Štai jums 11 budistų vienuolių patarimų.

Susikaupkite ties vienu dalyku

Tai paprastas, bet raktinis momentas, kuris simbolizuoja svarbiausią budistų filosofiją. Susikoncentruokite į esmę to dalyko, kuriuo užsiimate. Jei valgote – valgykite, jei skaitote – skaitykite, o ne blaškykitės.

Mokslininkai įrodė, kad mūsų smegenys negeba efektyviai įveikti kelių užduočių vienu metu. Jei vienu metu dirbate kelis darbus, žinoma, jums atrodo, kad padarote daugiau, bet taip nėra. Jūs suprastinate atliekamo darbo kokybę. Jei vienu metu darote tik vieną darbą, maksimaliai koncentruojate dėmesį, gebėjimus, talentus. Štai tada ir pajuntate malonumą to, ką darote.

Įsitraukite maksimaliai

Visiškai susikaupkite esamame momente. Tam nereikia kažkaip ypatingai įsitempti. Priešingai – viduje turite atsipalaiduoti, apie nieką negalvoti, tiesiog būti.

Paleiskite tai, ko negalite kontroliuoti

Gebėjimas paleisti įvykius ir liautis viską kontroliuoti – budizmo filosofijos esmė. Kai suvokiate visa ko, esančio aplink jus, nepastovumą, įgyjate gebėjimą tai paleisti ir mėgautis tokiu pasauliu, koks jis yra.

Bėgant metams, mes „apaugame“ kažkokiais santykiais su žmonėmis, daiktais, aplinkybėmis, kurie toli gražu nėra idealūs. Vietoje to, kad perdarinėtumėte pasaulį pagal savo norus, tiesiog paleiskite jus jaudinančius dalykus ir pasijuskite visatos dalimi.

Turėkite tik tai, ko iš tiesų reikia

Daugelis mūsų kaupiame daiktus, tapdami nuo jų, lyg nuo narkotikų, priklausomi. Budizmo filosofija sako, kad noras turėti daug daiktų žaloja asmenybes. Aistra turėti daiktų kelia nereikalingą stresą, jaudulį ir vis skatina turėti dar daugiau naujų daiktų ir dėl jų jaudintis. Ir taip be pabaigos. Atsisakę nereikalingų daiktų, jūs tapsite laisvesni. Kuo paprastesnis gyvenimas, tuo jis lengvesnis ir malonesnis.

Sekite savo psichinę sveikatą

Stebėkite savo dvasinę sveikatą, apmąstykite, kam leidžiate pinigus, su kokiais žmonėmis bendraujate, kur link krypsta jūsų gyvenimas. Jei šie dalykai jums neteikia pasitenkinimo, jų galima atsikratyti nesijaudinant.

Įsiveskite tvarką

Budizmo filosofija sako, kad tvarka gyvenime labai svarbi – ji leidžia tapti laisviems. Daugelis žmonių neturi nei dienotvarkės, nei jokios tvarkos apskritai gyvenime. Jei turite dienotvarkę, galite lengvai įvertinti, kas svarbu, kas ne, ir taip palikti pakankamai laiko geram poilsiui.

Gyvenkite, suvokdami, kad mirties neišvengsite

Daugelis mūsų gyvena taip, lyg niekada nemirs. Budistai sako, kad tai – didelė klaida, mat suvokimas, kad mirsi, gali tapti milžiniškos dabarties laimės šaltiniu. Mes labiau vertinsime savo gyvenimą, jei suprasime, kokia tai didelė dovana ir kad šios dovanos antrą kartą negausime.

Būkite kūrybiški

Labai svarbu išreikšti save kaip kūrybišką asmenybę. Visiškai nesvarbu, ar būsite kūrybiški, kurdami eiles ar sportuodami, nes bet koks pomėgis leis pajusti daugiau pasitenkinimo gyvenimu. Kitas dalykas – pomėgiai suteiks galimybę išsikrauti emociškai, išlieti negatyvą ir taip rūpintis savo psichine sveikata.

Laikykitės vidurio kelio principo

Tai reiškia – nepulkite į kraštutinumus. Būtina išlaikyti pusiausvyrą. Tai labai svarbu, nes beveik visose gyvenimo situacijose galime rinktis, ar būti centre, ar pasiduoti emocijoms.

Medituokite

Tai pati svarbiausia dzenbudizmo praktika. Medituodami jūs bendraujate su savimi ir tampate ramūs. Medituoti reikia nors po 20 min. kasdien. Pastebėsite, kad prote nebesiautėja įvairios kankinančios mintys ir jūsų gyvenimas tampa laimingesnis.

Gyvenkite tarnystėje

Jei esate patenkinti savo gyvenimu, dar daugiau laimės patirsite, jei dalį laiko skirsite tarnaudami kitiems.