Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulių dailės galerija 2018 liepos 9 – 13 dienomis vėl pakvietė vaikus į edukacinės programos vaikams ir jaunimui MENOPOLIS kūrybinę dienos stovyklą 100 ISTORIJŲ / 2.
MENOPOLIS visada būna kitoks, ieško įdomių menininkų, kurie galėtų pasidalinti savo patirtimi ir kūrybiniais atradimais su Šiaulių miesto ir atvykusiais vaikais. MENOPOLIO edukacijos pagrindinis tikslas – sukurti betarpišką erdvę, kurioje vaikai galėtų bendrauti ir mokytis iš skirtingų kūrėjų, mokytųsi kūrybinio ir kritinio mąstymo ir būtų ne tik kūrybinių produktų vartotojai, bet išmokę naujų dalykų kūrybinėse dirbtuvėse patys tai toliau darytų savarankiškai. Šiais metais kūrybinės vaikų interpretacijos bei istorijos siejamos ir su Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiu. Buvo parengta kūrybinės įvairovės kupina programa, kurią vedė net aštuoni skirtingi kūrėjai.
Jauna, bet jau žinoma menininkė, daugelio parodų dalyvė, iliustracijų įvairiuose leidiniuose autorė Živilė Žvėrūna (Šiauliai) vedė kūrybines gif'ų kūrimo dirbtuves JUDANTYS PORTRETAI. NUSIPIEŠIU SAU ŪSUS!, kuriose vaikai bandė persikūnyti į netikėčiausius personažus, apmąstydami kuo jie norėtų būti, kokias savybes svajoja įgyti. Tai puikus būdas tyrinėti ir pažinti save bei išlaisvinti vaizduotę. Jungdami nuotraukas su piešiniais, vaikai kūrė individualius judančius autoportetus – GIF’US.
Karolina Kontenytė ir Donatas Stakėnas (Klaipėda) - profesionalūs aktoriai, aktyviai kuriantys vaidmenis Klaipėdos dramos teatre, Klaipėdos jaunimo teatre ir kituose Lietuvos teatruose, teatro studijos vaikams "Jaunieji kūrėjai" vadovai vedė kūrybinės dirbtuvės TEATRO LABORATORIJA. Teatro dirbtuvių metu vaikai susipažino su aktoriaus profesija iš arčiau. Įvairių teatrinių pratimų, žaidimų ir užduočių pagalba vaikai turėjo galimybę išbandyti ir lavinti savo reakciją, vaizduotę, kūno plastiką, komandiškumą bei kitas kiekvienam aktoriui ir žmogui būtinas savybes.
Eglė Narbutaitė (Šiauliai / Vilnius) vedė kūrybines dirbtuves APSIRENGSIU SAVO ISTORIJĄ. Eglė Narbutaitė – menininkė, iliustratorė, dizainerė ir įvairių projektų koordinatorė yra visada laukiama MENOPOLIO vaikų, nes nuolat sugalvoja pačių beprotiškiausių ir smagiausių kūrybinių veiklų. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai susipažino su vienerių marškinėlių kelione nuo gimimo iki atsiradimo spintoje, o tuomet kūrė savo, savo ir tik savo marškinėlių dizainą, kuris virto realiu produktu ir marškinėlius dabar galima išdidžiai nešioti! Svarbus dirbtuvių aspektas – atsakomybė žemei, savo šaliai ir ekologiškas mąstymas. Nebūtina pirkti naujo rūbo – jį tiesiog galima perkurti ir prikelti naujam gyvenimui.
Fotografė, menininkė ir tyrėja, grupės „Cooltūristės“, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė Dalia Mikonytė bei 3D ir videomeno kūrėjas, taip pat dirbantis su didelės apimties gatvės meno projektais Adomas Žudys dirbtuvių dalyvius pakvietė teleportuoti savo į prisiminimus į 3D erdvę! Dirbtuvių PRISIMINIMŲ TELEPORTACIJA Į 3D ERDVĘ metu fotogrametrijos būdu buvo “skenuojami” vaikų mėgstami, smagius arba nelabai smagius prisiminimus keliantys daiktai – žaislai, technika, bet kas, kas telpa į glėbį ir ant stalo. Dirbtuvių metu buvo išbandyta sena, nišinė fotografijos technika – fotogrametrija, dažniausiai naudojama sudarant planus ir žemėlapius. Fotogrametrija – tai statiško objekto skenavimas, sukuriant nuotraukų rinkinį ir, naudojant kompiuterinę technologiją, iš jų padarant 3D objektą. Remiantis šiais fotografinių vaizdų matavimais nustatoma ir tiriama įvairių žemės paviršiaus objektų forma, dydis, padėtis. Dirbtuvių metu vaikai taip pat buvo skenuojami specialiu skeneriu ir virto virtualiomis 3D skulptūromis. Visi fotogametriniai vaizdai dirbtuvių vedėjų buvo suvesti į vientisą rezultatą – virtualią 3D galeriją, primenančią pasivaikščiojimą kompiuterinio žaidimo erdvėmis.
Kūrybines dirbtuves ODINIS DIENORAŠTIS vedė odos dizainerė, menininkė, įvairių projektų ir parodų dalyvė ir organizatorė (festivalio IKRA MADA prodiuserė, MADOS INFEKCIJOS dalyvė) supažindino vaikus su odos amato specifika, odos pritaikymo ir dekoravimo būdais. Kūrybinėse dirbtuvėse buvo kuriami odiniai dienoraščiai - pagaminti savomis rankomis, su savais piešiniais, spalvotais ir nespalvotais lapais – taip, kaip patys vaikai norėjo. Popieriaus lapai buvo surišti į odos viršelį, kurį kai kurie vaikai dar dekoravo ir spacialiais odos dažais. Susikurtas unikalus dienoraštis bus pats geriausias dienoraštis, nes pagamintas sau ir su meile. Jame bus galima užrašyti originaliausias kūrybines idėjas, slapčiausias mintis ir įamžinti laimingiausias akimirkas.
Kūrybinėse MENOPOLIO dirbtuvėse savanoriavo ir dalyvavo puiki “Juventos” progimnazijos mokytoja Eglė Bukienė, taip pat net 4 svanorės iš projekto „Pasimatuok savanorystę - savanoris 2 savaitėms”: Ieva Stanaitytė, Emilija Globytė, Urtė Skablauskaitė, Aneta Jasutytė.
Projekto vadovė vei kūrybinio mąstymo užduočių organizatorė Ernesta Šimkienė.
Projektą remia Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau info: www.menopolis.lt