PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Rugsėjo 26 d. 20:43

10 knygų, kurias reikia perskaityti, kai laukiesi

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


189131

Laikas prieš vaikelio gimimą – kupinas nerimo, laukimo ir jaudinančio džiugesio. Naujoms mamoms tai neatrasta teritorija, į kurią įžengus, kyla milijonas klausimų, į kuriuos ne taip paprasta rasti atsakymus. Net ir mamos, kurios laukiasi jau nebe pirmą kartą, kaskart patiria vis kitokius stulbinančius atradimus ir susiduria su naujais rūpesčiais. Tokiais atvejais į pagalbą ateina knygos apie nėštumą, gimdymą ir kūdikio priežiūrą.

Vis dėlto, literatūros apie nėštumą ir psiruošimą gimdymui – nors vežimu vežk. Nuo laiko patikrintų iki naujai išleistų knygų apie laukiamiausią gyvenimo įvykį – interneto knygynas atrinko geriausias knygas besilaukiančioms, kurios padės pasiruošti naujos gyvybės pasitikimui šiame pasaulyje.

  • Aleksandras Žarskus „Aš iki gimimo“

Vertinga knyga mamoms, besiruošiančioms į Žemę išleisti naują gyvybę. Tai sąmoningumą žadinanti knyga apie gyvybės sampratą ir kitokį požiūrį į tai, ką iš tiesų reiškia gyvybė. Praktiškų ir psichologinių žinių kupina knyga padės mamoms, kurios nėštume mato daugiau tamsų debesų nei šviesos, pažvelgti kitu kampu į vaiko laukimą ir gimimą.

Knygoje „Aš iki gimimo" mamos atras svarbios informacijos apie vidinės harmonijos svarbą prieš pastojant bei minčių ir nusiteikimo ryšį su kūdikiu, jam dar gyvenant pilve. Rašytojas A. Žarskus analizuoja gyvenimo virsmus ir knygų puslapiuose perteikia transformuojantį meilės gyvybei pojūtį bei moko saugiau jaustis besikeičiančio gyvenimo akivaizdoje.

  • Romualdas Šemeta „Gimdymas su šypsena“

Natūralus gimdymas be skausmo – atrodo misija neįmanoma? 30 metų klinikinės patirties turintis akušeris-ginekologas Romualdas Šemeta tvirtina priešingai. Daugelis būsimų mamų labiausiai bijo vaikelio pasirodymo akimirkos dėl proceso kančių ir nepakeliamo skausmo, tačiau perskaičius šią knygą, sužinosite, kaip galima to išvengti.

Gydytojas griauna įsisenėjusius mitus apie gimdymą ir suteikia vertingų patarimų, kaip jam pasiruošti, remiantis neurolingvistinio programavimo ir norų vizualizavimo metodais. Autorius moko mamas atsikratyti baimių, išankstinių nuostatų ir padeda pasiruošti mažylio atėjimui į šeimą. 

  •  Kazimieras Vitkauskas „Kūdikio žindymas. Nepakeičiamas kaip motinos meilė“

Žindymas – neatsiejama motinystės dalis, dėl kurios kyla nemažai diskusijų. Vaikų gydytojo Kazimiero Vitkausko žindymo enciklopedijoje – svarbiausi patarimai pradedančioms mamoms, kurioje rasite daug išsamių patarimų apie žindymą ir jo istoriją, žindymo mechanizmus, neigiamas nežindymo priežastis bei iškilusių maitinimo problemų sprendimą.  

Lengvai ir nuoširdžiai autorius paskatina neapsisprendusias mamas pasidomėti žindymo nauda ir nuramina bei moko žindančias mamas, remdamasis šiuolaikinėmis teorinėmis žiniomis bei ilgamete gydytojo patirtimi, skatinant kūdikių žindymą. Tikras žindymo ABC, kurį verta perskaityti kiekvienai būsimai mamai.

  • Ramunė Murauskienė „(Ne)tobulos mamos užrašai“

Šią knygą pravartu perskaityti visoms besilaukiančioms perfekcionistėms. Knygos autorė, psichologė ir trijų vaikų mama Ramunė Murauskienė paprastai ir be užuolankų dalinasi savo kaip mamos patirtimi ir paneigia visuomenės įskiepytą tobulos mamos įvaizdį.

Knyga apima temas apie mitus dėl miegojimo kartu, vaiko maitinimą, drausmę, vaikų nepaklusnumą, tėvų barnius, vienišų mamų gyvenimus ir psichologinę pagalbą. Autorė be užuolankų nupiešia tikrųjų, o ne statytinių mamų paveikslus ir knygų puslapiuose mamoms perduoda aiškią žinutę: „Vaikai nėra sugedę – netaisykime jų".

  • Gina Ford „Sveiko kūdikio dienotvarkė“

Šeimoje atsiradus mažyliui, įprastas gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Kaip išmokyti kūdikį miegoti naktimis? Ką daryti, kad vaikelio maitinimas netaptų vieninteliu būdu jį nuraminti kaskart nenumaldomai pravirkus? Į šiuos ir kitus klausimus atsakys ilgametę patirtį turinti Britanijos kūdikių auginimo specialistė Gina Ford.

G. Ford sukūrė rutiną mažyliams, kuri atitinka augančio kūdikio įgimtus natūralius ritmus ir apsaugo mažylius nuo alkio, nuovargio ir pilvo dieglių, galinčių sukelti pastovų verkimą. Šioje knygoje būsimos mamos sužinos, kaip pasiruošti gimdymui, išmoks, kaip perprasti vaiko miego ir valgymo įpročius bei išugdyti sveiką rutiną, kuri leis pailsėti tiek mažyliui, tiek jo tėveliams.

  • Romualdas Šemeta „Sąmoningas ruošimasis tėvystei“

Dar viena naudinga garsaus Lietuvos akušerio-ginekologo R. Šemetos knyga, primenanti, ką dažna būsima mama gali pamiršti – kad rūpinimasis vaikeliu nėra tik jos, o iš tiesų yra abiejų tėvų darbas. Gydytojas taip pat pasakoja būsimiems tėveliams apie sąmoningą tėvų požiūrį į vaikelio auginimą, kuris turėtų prasidėti dar prieš planuojant naujos gyvybės pasveikinimą Žemėje.

Knygoje gausiai remiamasi Rytų ir Vakarų išmintimi, čia sudėtos efektyviausios pasaulio saviugdos idėjos, dvasios ir kūno ugdymo praktikos ir holistinio gyvenimo patarimai būsimiems tėveliams.

  • Michailas Lvovičius Lazarevas „MaMažylis. Gimimas iki gimimo“

Prenatalinis ugdymas – ne naujiena daugumai būsimų mamų. Mamos savijauta, mintys, elgesys, išgyvenamos būsenos – visa tai stipriai veikia būsimą vaikelį. O štai priešgimdyminio vaikų lavinimo teorijos kūrėjas Michailas Lvovičius Lazarevas užduoda mamytėms dar vieną klausimą: ar dainuojate savo būsimam mažyliui? Būtent to be daugybės kitų naudingų patarimų ir moko autorius, kuris savo knygoje nėščiosioms pateikia vertingas instrukcijas, kaip taisyklingai kvėpuoti, dainuoti ir judėti, kad vaikelis dar iki gimimo pradėtų teisingai vystytis, o šį pasaulį išvystų būdamas sveikas ir laimingas. Be naudingų pamokų besilaukiančioms, knygą papildė prieiga prie daugiau nei 150 dainelių ir fonogramų savarankiškam dainavimui kiekvienam nėštumo mėnesiui.

  • John Medina Kaip vystosi kūdikio smegenys. Ko reikia mažyliui nuo 0 iki 5 metų, kad užaugtų laimingas ir protingas“

Vaikelio auginimas – neabejotinai sunkiausias ir atsakingiausias darbas pasaulyje. Kaip užauginti sveiką, laimingą ir protingą vaiką? Kaip padėti jam vystytis, nepakenkiant ir išlaikyti pusiausvyrą tarp drausmės ir nuolaidžiavimo? Šie ir daugybė kitų rūpesčių neduoda ramybės ne vienai būsimai mamai. Savo knygoje amerikiečių molekulinės biologijos specialistas, smegenų veiklos tyrinėtojas ir tėvas Johnas Medina dalinasi savo gyvenimiškomis istorijomis ir tuo pačiu paaiškina, kaip vystosi vaikelio smegenys bei kaip šį procesą paskatinti ir optimizuoti.

Mokslininkas atskleidžia, kaip televizoriaus žiūrėjimas veikia vaikus, kaip geriausiai išmokyti vaikus valdyti pyktį, kodėl svarbu girti pastangas, o ne protą, bei kodėl vyrai turėtų atlikti daugiau namų ruošos darbų. Pagrindinė J. Medinos knygos mintis – mažylio smegenims vystytis pirmiausia reikia tinkamų sąlygų, kurios pradedamos ruošti jau nėštumo laikotarpiu.

  • Heidi Murkoff „Ko laukti, kai laukiesi“

Kaip nepaminėjus legenda tapusio Heidi Murkoff bestselerio „Ko laukti, kai laukiesi“. Šios knygos jau parduota daugiau nei 22 milijonai egzempliorių, tad nieko keisto, jog knyga jau yra įgijusi „nėščiųjų biblijos" pravardę. Čia pateikiama svarbi informacija besilaukiančioms nuo pat pirmos akimirkos, kai gaunamas teigiamas nėštumo testas, iki vaikelio atsiradimo.

Autorė šią knygą išleido nusivylusi, kad nėra jokio naudingo nėštumo vadovo būsimoms mamoms. Lengvai ir nuoširdžiai ji aptaria kvailus klausimus, kurių, galbūt, nedrįstate aptarti su gydytojais, dalijasi naudingais patarimais apie darbo suderinimą su nėštumu, seksą nėštumo metu, alternatyviąją mediciną, rūpinimosi savimi svarbą ir kaip pamažu pasiruošti nuostabiam ir įdomiam, tačiau tikrai nelengvam gyvenimo etapui.

  • Greta Balčiūnienė, Dalia Mickevičiutė, Rūta Praninskienė, Algimantas Vingras, Virginija Žilinskaitė „Nėštumas. Gimdymas. Pirmieji gyvenimo metai“

Gydytojai ir Vilniaus universiteto dėstytojai kartu išleido knygą, padėsiančią užauginti sveiką ir laimingą vaikelį. Nuo šeimos planavimo ir nėštumo akimirkų iki pasikeitusio gyvenimo su mažyliu ant rankų – autoriai pateiks daug aiškios informacijos apie sparčiai augančio vaikelio vystymąsi, maitinimą, migdymą, protinės ir fizinės brandos lavinimą. Knygoje taip pat aptariamos didžiausias mamyčių galvų skausmas – dažniausiai pasitaikančios vaikų ligos ir jų gydymas bei mažylio sveikatos stiprinimas.